Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padá PC při bootování.

Ahoj,
měl bych takovýhle dotaz:
Pc konfigurace AMD 500Mhz 128+64MB Ram 30GB HDD Maxtor,Radeon 7000, Zdroj no name 230W.
Pri zapnutí po delší době třeba po hodině nečinnosti se Pc vždy zasekne při bootování Windows. Pomůže až několikátý restart PC a poslední známá funkční konfigurace. Nainstalovaný nově Win XP projel PC mark i 3d mark systém běhá bez problému, vymazaná cmoska na desce nakonfiguraovaný bios, HDD naformátovaný přes disketu, zkoušel jsem přehazovat ramky ve slotech, měnit kabely od HDD i mechaniky. Pokud PC bězí třeba hodinu v kuse, dám restart tak najede do windows bez problému. Ještě zkusím vyměnit zdroj za jiný, případně jiný HDD jinak mě již nic nenapadá.
Díky za rady.

U mne byla vadná jedna z RAM paměti. Ponechal jsem pouze jednu a s delšími časovými odstupy jsem zapínal a vypínal PC. Tak jsem zjistil, která z RAM paměti je vadná. Po výměně RAMKY je vše v pořádku.