Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmena nastaveni priecinkov (win 7), beziace procesy (win 7)

Na sformatovanom HDD je novy Windows 7 Home Basic 32 SP1.

Citackove porty
V defaulte ako sa to nainstalovalo nebolo vidiet prazdne citackove 'porty' v Tento pocitac.
Potom som zmenil nastavenia priecinkov na: [fX0A5E5.png] show hidden folders and drives.
Ukazali sa. Ok funguje to a windows ich detekoval. Teraz ich chcem zase skovat, ale uz to nejde. E, F, G, H. [iWLuuPt.png] Aj ked dam Don't show... Co s tym ?

Beziace procesy
Po win update aktualizaciach. Po restartoch som pozeral ze kolko procesov bezi, ci tam nieco nie je navyse nahodou. Bol som prekvapeny ze je tam toho dost vela:
[mgzAVGo.png]
Hlavne preco je tam tolko svchostov naraz. Bolo to robene ked ziaden program nebol spusteny. Proste windows 'v pokoji'.

Taketo mam ja v mojom Win 7 Ultimate 32 SP1 po restarte:
[q4s6zSR.png]
Program navyse je iba Flux. Ked sa mi zapne svchost, tak jeden a nie 10.

V tom home basic som este nainstaloval sysinternals Autoruns ze ci tam nieje nieco navyse a nebolo ozaj.

Preco je v slabsom wine tolko hovadin beziacich a ako to zredukovat ?

Vzhlad priecinkov
Ked je v tom pc novy home basic a este ziadne hovadiny tam niesu, ani subory navyse a ani priecinky tym padom; bolo by velmi vhodne urobit aby kazdy priecinok bol prinuteny sa zobrazit takto:
typ zobrazenia: Podrobnosti (Details)
hlavicky zoznamov: <Nazov> <Typ> <Velkost> <Datum vytvorenia> <Datum upravy>
Nieco som googlil a dalo by sa to porobit v registroch, len si niesom isty ako presne. Idealne napisat to ako prikaz do .bat suboru nech to spravi same v jazyku Windows Batch Scripting.
Ako si to predstavujem:
1, Zresetovat vsetky nastavenia vsetkych priecinkov aka default nejaky.
2, Zakazat Windows Exploreru, pri kazdom novom priecinku s ktorym sa este nestretol a aj v uz existujucich, aby posudzoval o aky typ kniznice ide = teda aky zvoli typ zobrazenia priecinka: Video, Hudba, Obrazky, Dokumenty, Subversion (toto mi vytvoril program TortoiseSVN. nech si to pouziva pre seba, ale nech s tym Win Explorer nic nema)
3, Nastavit aby vsetky kniznice mali rovnaky typ zobrazenia ako Vseobecne polozky a tie budu aj hlavne - moje (Details> Nazov, Typ, Velkost....)
4, Aby som uz nikdy nemusel klidat na [BaFN0rb.png] a nasledne na [wQzjn67.png]
alebo klikat na [bMf2LKo.png] a nasledne na [QVsMjMo.png].
Riesim to uz roky a serie ma to velice. Nepiste mi, ze mam pouzivat Total Comander alebo co. Nemam zaujem.

Reset by sa mal robit vraj takto:
- idem na: HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell
- vymazem priecinok Bags a aj BagMRU
- idem na: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell
- vymazem priecinok Bags a aj BagMRU

Zakazanie Automatic Folder Type Discovery:
- idem na HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell
- New > Key > pomenujem Bags > New > Key > pomenujem AllFolders > New > Key > pomenujem Shell > New > StringValue > pomenujem FolderType > Modify > pomenujem NotSpecified
To by mal byt ten Vseobecny. Teda bude to vyzerat takto: [OF85mzC.png]

Lenze toto vraj bude klast naroky na zapamatanie si velkeho poctu priecinkov, tak treba zvysit limit:
- idem na HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell
- tam malo byt BagMRU Size, ale vo win 7 to uz asi neni. a teda boli vsetky predchadzajuce kroky spravne ? dalo by sa to napisat do jedneho .bat alebo to .reg file nech to spravi po dvojkliku ?

a volakedy sa chodilo aj sem: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer bolo tam NoSaveSettings, ale teraz to tam nemam v sedmickach

Dakujem
p.s.: preco sa neda text underline zvyraznit ? odkedy na to uz nie je editovanie tlacitko ?

Nechaj vsetko tak a do nicoho nevrtaj ani nic nestuduj ani neschovavaj, windows neni tamagotchi zvieratko. Vsetko je spravne, a nicomu to nevadi.
Ked chces pouzivat dementny explorer tak ho pouzivaj tak jak je a nestazuj sa ze to zobrazuje nahovno a ze mas potom o X mesiacov zavireny PC.

Nie len si myslim ze ten roman nikto citat nebude, a ked si chces tunit windows tak si to goiogli sam, vacsina veci co ti vadi sa mozno ani zmenit neda ptz to MS tak naprogramoval a basta. Mozes pouzivat ine normalnejsie SW, ktore odmietas, tak neviem potom mas smolu.
To s tymi procesmi som narychlo nepochopil, ciste win sa updatuju, naklikaj rucne update a aspon 3kolecka kym to vsetko nainstali potom pockaj hodinu kym sa to ukludni a nebudes mat tolko procesov.
Co bezi pod svchost si mozes pozret aj trebars v procexp od sysinternals.
P.S. a je normalne ze vo Win bezio vela procesov, ale ak maju vytazenie CPU 0% tak to je bnepodstatne a nemusi ta to vobec trapit.

čtečka:
1) máš nastaveno "hide empty drives in the tentopocitac".
2) další nastavení se ve starších windows jmenovalo jen "show hidden files and folders"
zobrazování několika prázdných disků je i vinou hloupých starých čteček. ale co s tím, když si wirdows s protichůdným nastavením neví rady? zkus odblokovat 1), restart, znovu zapnout. když to nepomůže, chyba je v průzkumníkovi a ve čtečce.

Preco je v slabsom wine tolko hovadin beziacich a ako to zredukovat ?

několik svchostů* běželo i v xp, novější systémy jsou vždy rozežranější. s aktualizacemi to nesouvisí.
- nainstaluj si windows starter
- přestaň používat 2 antiviry najednou
- odinstaluj javu

*) rozdíly mezi funkcí svchostů ukáše process explorer, nebo výpis:

tasklist /svc

home možná neumí tasklist, koho to trápí. taky existuje pslist.exe

Vzhlad priecinkov

týden řešíš zbytečnosti a zkoušíš nesmyslně předělávat průzkumníka, aby se podobal normálním programům.
problémy s chováním průzkumníka jsou způsobené tím, že používáš průzkumníka.

Riesim to uz roky a serie ma to velice.

už začínám chápat tvoji odlišnost.
a zadarmo je free commander.

Zakazat Windows Exploreru, pri kazdom novom priecinku s ktorym sa este nestretol a aj v uz existujucich, aby posudzoval o aky typ kniznice ide

windows to nedělá. čte si prostě obsah desktop.ini, ještě ho dává dohromady se seznamem zvlášních adresářů:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

průzkumníkovy "knihovny" a "oblíbené položky" nemusíš používat, stačí jejich strom srolovat.

přitom ve správci úloh neumíš pořádně nastavit šířku sloupce pro name a usera, abys měl kam zapnout zobrazení nejdůležitějšího sloupce - "cesta k programu" nebo radši "příkazový řádek". věnuješ se nepodstatným hovadinám místo použitelnosti a bezpečnosti.

edit:

a to som ja a som tym padom admin

hehe.

Nepiste mi, ze mam pouzivat Total Comander alebo co. Nemam zaujem.

tvůj boj. Ovšem nediv se, že ti s tvými problémy nikdo neporadí, protože je normální člověk nemá. Protože normální člověk už dávno zjistil, že používat Průzkumníka se rozumně nedá.