Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC do 28 000 ,-

Dobrý den,

plánuji koupě nového PC, který bude určen primárně ke hraní her. Jak je již psáno v předmětu, tak cena by měla být do 28 000,- Kč s tím, že bych byl rád, kdyby se na PC nemuselo během příštích dvou let nic upgradovat a i přes to bych si mohl užít i novější hry, aniž bych si musel nějak extrémně useknout z grafického požitku. Jedná se mi o PC + OS bez monitoru.

Předem děkuji za vaše návrhy.

Už s tím Zalmanem jsem to o 700 přetáhl :-D Ale samozřejmě, bedna je věc vkusu a tu už si snad dokáže vybrat jakou chce (podle přebytečných a dostupných financí). Ať si tam dá klidně bednu za 4k, jestli na to bude mít prachy, proti tomu nic nemám. Na druhou stranu jsem názoru, že je důležitější to uvnitř a ne v čem je to obaleno (pokud je tam kvalitní airflow) :-) Snažil jsem se tak nějak nasoukat do rozpočtu bez toho, aniž bych musel osekávat výkon kvůli lepší bedně.

Děkuji za vaši sestavuj. Nešlo by to takhle http://www.czc.cz/160231,101084,178263,178805,1001 18,118987,147700,178436,178815,175654/kody -> vím krapet jsem přečíslil onu požadovanou cenu 28 000, ale na druhou stranu je tam procesor novější řady, který by se snad mohl vyrovnat výkonu onoho Xeonu a také je tam GTX 970, která alespoň dle toho co jsem se dočetl je lepší koupě, než zmiňovaná karta od AMD.

Děkuji za názory.

Copak je špatného na desce od JCVD? A za co by jste ji vyměnil?
Co jsem četl dále, tak grafika R9 390 GAMING 8G, 8GB a je to údajně šílený žrout energie a má mnoho odpadního tepla? Tím pádem by byla třeba i daleko lepší (lépe větraná) skřín?

Když to shrnu, tak je to pro synátora, kterýmu běží PC cca 12 hodin denně (když zrovna nic nevraždí a nesnaží se nikomu ujet, tak zase něco stahuje a pc musí být v chodu)

Jde mi o to, aby za rok nepřišel s tím, že mu PC shořel a chce novej.

Díky

Od JCVD" Nic na ní není špatnýho na tý MB je Ok, to samí ta GPU spotřeba v max zátěži 370W ,topí trochu víc než nVidia ale nic hroznýho jak se s tím straší,navíc ta SilentiumPC Gladius M35 má dobře řešený chlazení.(Xeon má 8 vláken tj jak i7 bez IGP)To cos sesmolil ti nepojede.....

Dobrý den,

Zdroj = Udiareň
MB + RAM = je ako cpať USB stick (klúč) do jack konektora (pre slúchadká).
Chladič na CPU = neexistuje vo vašom návrhu, ale myslím že na ten procák budete fúkať a pak sa vám asi neprehreje. (jo vlastne ten boxovanej, no ten vám teda fakt pomůže, :-D )
SSD nieje nejhorší, ale to SSD je skôr do kancelárskych až bežných sestav.
Grafika bud GTX 960 nebo 980,... v 970 robí problém 0.5GB Ram ktorá ju spomaluje. To radeji pozret v tej cenne neco od AMD.
správne tam máte len mechaniku a HDD, no a možno case.

Ano, takto uz je to OK.

Ale teda mimochodem, pomerne prestrelena deska, vyborna, ale na ten Xeon to ani nevyuzijes. Staci:

http://www.czc.cz/asus-h97-plus-intel-h97/152148/p rodukt

Jinak ptal jsi se tu ohledne grafiky:

Ano, ta R9 390 zere hrozne energie, ale jenom v 3D rezimu, teda pri hrani her, kdyz se bude stahovat, tak je to OK. GF970 je v tomto mnohem lepsi, ale za cenu dvou problemku, prvni skoro bych rekl mensi je, ze ma 3,5GB rychle pameti a 0,5GB pomalounke pameti, coz dneska neni az takovy problem, ale do budoucna pravdepodobne bude a potom zase do budoucna pomerne velky problem, ze neumi DirectX12 respektive pomerne zasadni feature asynchronni shadery. Ta R9 390 zadny takovy problem nema.

Bohuzel nove grafiky, ktere by problemy mely vyresit a to jak od NVidie, tak od AMD prijdou az v druhe polovine tohoto roku a pokud to specha, tak proste musis volit jednu z tech dvou spatnych moznosti. Nebo kup nejakou prozatimni levnou grafiku a herni kvalitu dokoupis az vyjde.

Edit: viz. jeste sambilionk a jeho navrh na SSD, do herniho PC se urcite hodi.

Tak přeci jen dotaz ještě. Teď tu zamnou byl IT, kterej dostal za úkol kompenenty složít s tím, že ten zdroj nemá šanci při zátěži tuto sestavu utáhnout. Jaký je váš názor? Utáhne tu sestavu i tento zdroj (sestava http://www.czc.cz/153117,101084,75373,141073,11033 0,178436,178815,152148,174126/kody )? Za normálních okolností bych to už neřešil a vybral zdroj jinej a silnější, ale už to k nám letí a nechci ho zas posílat zpět se zdrojem =o).

Děkuji

Ta grafika je velky zrout energie, doufejme, ze nove grafiky od AMD, ktere budou vychazet prubezne az do konce roku, na tom budou v tomto ohledu mnohem lepe, AMD aspon slibuje velky pokrok ve spotrebe.

I tak ale na tu sestavu staci kvalitni 550W zdroj a ty mas zvoleny 620W, takze s prehledem.