Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Vista Home (x86) - schvost.exe

Dobrý den,

řeším teď problém s procesem schvost.exe, který vytěžuje CPU na 50 %. Tento problém mám hned na dvou počítačích s Win Vista Home x86 a Ultimate x86. Jeden je nainstalovaný asi měsíc, tudíž vir to nebude. Koukal jsem v diskuzích, co tento problém způsobuje a případně jak jej vyřešit, ale k ničemu kloudnému jsem nedospěl. Nechal jsem udělat všechny nejnovější aktualizace, ale teké to nepomohlo. Nevíte někdo, co s tím?
Díky pčedem.

Nic nesetreluj, update potrebuje po updatoch dobehnut hodinu alebo dve vytvara si to asi nejake databazy komponentov alebo co. Ked do toho budes babrat tak a)po restarte to tam stejne bude zas, b)nemusia ti potom ist updaty.
Ked pojdes do ovl.panely-windows udpate a rucne nakliknes najst nove updaty, tak to uvidis ze mu to proste trva (to je presne ten proces, len proste to Win robil tajne na pozadi lebo v MS su dementi). A az vypise ze uz nie su ziadne, tak potom bude aj ten proces ukludneny (mozno az po x minutach) a nebude nic vytazovat. Mam to overene uz Xkrat na X notebookoch.

BTW. pisal som to hned na zaciatku len asi je problem s chapanim :-)

Podívejte, problém s chápáním zřejmě nebude na mé straně, když jsem psal, že po tom, co jsem nainstaloval Win a následně SP2, tak je tam tento proces (stále stejný svchost), který mi to vytěžuje. Skutečně si nemyslím, že by snad vyhledával aktualizace od spuštění do vypnutí celý měsíc. Navíc jsem hned po nainstalování SP2 zakázal stahovat aktualizace automaticky.

Na notebooku, který jsem zmínil je Win téměř rok a vytěžuje mi ho stejný proces také X týdnů.

Napadá mě, že bych mohl mrknout na procesy po spuštění a případně zrušit update. Co myslíte?

OMG.
Chod do aktualizacii a daj ich rucne vyhladat. Potom jak napise ze nie su ziadne tak si pozri ten proces. Ak napise ze nejake su, tak ich nainstalujes a restart a zopakujes to zasa co pisem, az kym to nevypise ze nie su ziadne. Potom to do x minut prestane vytazovat a nebude to vytazovat uz nikdy.
Co ti to tam robi x tydnu ma nezaujima, neviem co si s tym tych x tydnu robil (ak si to tam tunil a vypinal procesy tak to uz moze byt rozosrate uplne, nemas do nicoho tunit len ten windows+ovladace nainstalit, nainstalit aktualizacie, a nechat to vsetko napokoji, nekillovat ziadne procesy ani nic podobne. Ja nic nekillujem a funguje to jak ma (po X hodinach ked si to uz tie kraviny spravne zoradi ci co to robi)

problém s chápáním je 100% na tvé straně:

3x ti museli připomenout, jak zobrazit správce úloh.
process explorer umí přímo zobrazit závisející služby na svchostu, ale dělá to v bublině - kde ji máš na screenu?
i ve správci úloh jde zobrazit "pid" procesu - kde ho máš zobrazený ty?
výpis...

tasklist /svc

...tím pidem identifikuje konkrétní svchost a vidíš vypsané běžící služby - voilá

místo toho chceš vypínat procesy "po spuštění" (tam svchost od služeb nenajdeš), nebo "případně" aktualizace - jenže když už je chceš, ty se vyřídí jednorázově a pak už dají pokoj.

0 ntoskrnl.exe!KeWaitForMultipleObjects+0xacd
1 ntoskrnl.exe!KeWaitForSingleObject+0x492
2 ntoskrnl.exe!CcCopyWrite+0xcfb
3 hal.dll!KfRaiseIrql+0xd1
4 hal.dll!KeRaiseIrqlToSynchLevel+0x70
5 hal.dll!HalEndSystemInterrupt+0x73
6 hal.dll!HalInitializeProcessor+0xcc1
7 wuaueng.dll!DllInstall+0x8255
8 wuaueng.dll!DllInstall+0xca67
9 wuaueng.dll!DllInstall+0xf4a8
10 wuaueng.dll!DllInstall+0x20b0a
11 wuaueng.dll!DllInstall+0x20b71
12 wuaueng.dll!DllInstall+0x23e6e
13 wuaueng.dll!DllInstall+0x26b1c
14 wuaueng.dll!DllInstall+0x27af5
15 wuaueng.dll!DllInstall+0x112f6
16 wuaueng.dll!DllInstall+0xd22b
17 wuaueng.dll!DllInstall+0x18234
18 wuaueng.dll!DllInstall+0x1a47a
19 wuaueng.dll!DllInstall+0x1a65e
20 kernel32.dll!BaseThreadInitThunk+0x12
21 ntdll.dll!RtlInitializeExceptionChain+0x63
22 ntdll.dll!RtlInitializeExceptionChain+0x36

Jen jsem to překopíroval, tak snad to stačí.

no jo, kluci měli pravdu- buřt wuaueng se pere s hallem. jsou v zásobníku. na vině je win update. vyhrává wu na body.

takže, jak jsi prováděl update? klidně to trvá i noc. teď je to patrně zacyklený. přejdi na ouško threads a sejmi ten zlobivej tid, restartni službu win update a na netu si najdi, jak vyčistit jeho kešku. poté restartni.

OK. Ještě jsem udělal takový pokus, že jsem nastavil "nestahovat ani neinstalovat aktualizace automaticky", zavřel, restartoval a byl klid. Takže teď jsem dal vyhledat aktualizace, což patrně na mém procíku bude na dlouho a pak uvidím, jestli se to uklidní nebo budu řešit dále.

Děkuji všem za pomoc!