Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přejít na Windows 10?

Mám počítač Asus X75V s předinstalovaným a bohužel doslova nepoužitelným systémem Windows 8. Chci přejít na Windows 10. Na Windows 8,1 mi pise, ze chce aktualizovat napřed ten co mám, to už ale trva 4 hodiny a pořád Checking for updates a mam sto chutí počítač hodit z okna. Chci tedy provést čistou instalaci Windows 8,1 a pak upgadovat na Windows 10. Stahuju tedy přes program Windows Installation Media Creation Tool Windows 8,1 jako ISO které vypalim. A c opak s tím? Je to stejné jako instalace npříklad Windows XP? Seriový klíč žádný nemám. Nechci neco zacit instalovat, aby to pak chtelo nejaky seriov klic nebo ja nevim co a system předinstalovaný se mi to smazalo a ja pak byl zase kolik dni bez pocitace, nez nekde sezenu stary xpéčka abych měl alespon něco. Návodum na internetu vubec nerozumim. Prosim uplně co nejjednoduseji :) dekuji.

Myslis toto ? http://download.microsoft.com/download/1/C/4/1C41B C6B-F8AB-403B-B04E-C96ED6047488/MediaCreationTool. exe
• Je tam moznost "Provést na tomto PC", kde se ti instalace provede primo pod Windows, bez pouziti DVD ci USB.
Ta prvni moznost:

[img=/file/view/25359-capture-png]http://pc.poradna.net/file/view/25359-capture-png[/img]
• Mas-li TED, nebo je-li tvuj WIN 8 aktivovany, Windows 10, nebo respektivne po jeho 'UPdate' z 8 na 10, bude aktivovany, to neplati pro druhou moznost instalace "PRO JINE PC", timto zpusobem, bude vyzadovat aktivacni klic.

• Bohuzel nemam OS v CZ, co mam delat ? Specialne nainstalovat bokem Win/CZ ? Myslim ze tazatel pochopi, co ma zmacknout..
• Obrazky se snad neprekladaji, ale uvedeny znamena => "Oznacit prvni moznost v dialogu" :-), takze jedno jestli je to SK, DE, nebo cinsky. viz nad obrazkem "Ta prvni moznost", nechapu te zkratka.

Prosim?
Obrazek znazornoval OZNAC PRVNI MOZNOST coz je napsané nad obrazkem, je uplne jedno v jakém je to jazyce.
• To je jak kdybych ti dal obrazek, a rekl "klikni na tu CERVENOU kulicku" a tys mi rekl, "ale ono to neni cesky jak tu CERVENOU kulicku najdu"...
• To je OBRAZEK né navod. Jazyk tam nehraje zadnou postatnou roli, obrazek znazornoval pozici, né co je tam napsané.