Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí server

Zdravim,

nedávno jsem si koupil Synology NAS a docela mně začalo bavit dělat s webem atd.. ale moje Synology není tak výkonné a navíc bych chtěl větší prostor pro customizaci, proto jsem se rozhodl koupit si domů server. Představoval bych si něco s 1Gbit síťovkou, protože tam budou i nějaké větší soubory. Spotřebu nějak neřešim, ale musim se vejít do limitu cca. 5000kč.
Samozřejmě server nemusí být nový, klidně i bez disku.

Nevím jaký hardware se dá do té částky sehnat, takže zatím nevím jakou distribuci bych tam dal. Doufám, že tu mi taky někdo poradí. Děkuju.

Omlovám se za o ničem vypovídající nadpis.

Ještě bych chtěl dodat že doma mám ATX case a základní desku ga-ma770t-ud3p rev1.0, u který jsem kdysi natrhl chladič chipsetu, ale měla by furt fungovat.

Vyhod je niekolko, nicmenej tie hlavne pre domace vyuzitie su asi tieto.
- dotovany win2012 (ak je v akcii)
- bezproblemova 24h prevadzka, odladeny server
- iLO managment
- hotplug disky (teoreticky aj hotswap)

Ze je to drahsie je jasne, je to HP a platis tam za znacku, navrh a odladenie. Skladacka bude mat vzdy vacsi vykon, ale aj potencionalne problemy, ktore s nou musis riesit.