Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava SYNCMASTER P2450

Dobrý den kamarád mi dal jeho monitor, Samsung SyncMaster P2450, že mu nefunguje. Tak jsem ho rozebral a koukám na desce spálený rezistor https://www.dropbox.com/s/x18s8dpi3x5iswh/2016-03- 11%2010.00.56.jpg?dl=0

Lze nějak vyděkukovat co je za problém? Můžu zkusit napájet něco nového, ale aby to pak šlo displej nevím zda funguje nebo ne.Abych nanekoupil a pak zjistil, že nejde displej, zjistím to nějak?
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Jak se ten monitor chová?
Jinak hodnotu odporu zjistíš dle čárového kódu:
znaceni.html
Pokud si myslíš, že je po něm, tak ho vypájej a změř. Nebude-li hodnota odpovídat tomu čárovému kódu, tak ho nahradíš. Ztrátový výkon odhadneš podle rozměrů a pro jistotu tam dáš nějaký na vyšší zatížení.

Dobrý den tak jsem objednal trafo a napájel ho tam. Monitor se normálně zapne, ale problikává 1 sekundu šel a 10 sekund ne a tak dál. Vypadalo to na vadně trubice. nevím.

Zkusil jsem odstranist vadný rezistor a místo něho jsem nedal nic. A to mi ty trubice svítili 10 sekund a pak 5 s nebo a znova.. co to muze znamenat?