Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zaseknutá instalace windows10?

Dobrý den, prosím o radu.
Instaluju windows 10 (předchozí os win7) a mám pocit, že se instalce zasekla. Jsem ve druhé části "instalace funkcí a ovladačů" a už to trvá cca hodinu, dvě. Nenabíhají procenta (stále 44%). Je to normální, máte někdo zkušenost?
Pokud se to seklo, mohu to vypnout, pokud by se to nerozběhlo do dalších několika hodin? Neztratím data?
Problém s místem na disku by to být neměl.

CPU: i7 2600k
GPU: hd6700 series
Ram: 8gb
Win7 64bit

To teda v pořádku nebude,instalace se jen tak nezarazí,aby dvě hodiny čekala. Jedná se o upgrade ? Pokud je alespoň trochu možnost,tak navrhuji zálohovat data a provést čistou instalaci. Nebude to takhle dobře fungovat.

Díky za odpověď.
Nebude? Když jsem hledala info o průběhu instalace, tak jsem se jen dočetla, že kolečko s procenty nabíhá nepravidelně a že první polovina instalace trvá déle, ovšem jak dlouho, to nevím a asi je to dost indviduální. Každopádně to už trvá několik hodin a jsem na 53 %
Data zálohovaná nemám a nevím, zda můžu PC natvrdo vypnout během upgradu, mám strach, že by ho to uplně zrušilo.