Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nastavit výběr účetu při startu win 10

Ahoj Všem, mám prosbu.
Mám win 10 a založil jsem pro syna druhý účet, na kterém mu chci dovolit přístup do PC. Jenom nemůžu přinutit win při startu vyvolat možnost nabídky na výběr účtu. Vždy se spustí ten můj administrátorský bez potřeby zadání hesla, a jelikož je mladému 7 let, tak nechci, aby mi to totálně rozložil "občas na něm musím pracovat".
U obou účtů jsou hesla, ale dá se to jenom zatím z mého profilu přepnout a potom přihlásit.
Další na co nemůžu dojít je nastavení oprávnění. Nikde mi to neukazuje v možnostech oprávnění ten jeho účet.
Předem děkuji za pomoc.
Honza H.

Lze vyzvořit místní účet a účet třeba na Microsoftu na heslo. Při přihlašování jen syn vybere možnost přihlášení,ta tam je a přihlásí se k jinému. Ale asi bych volil jinou cestu,jeden OS pro tebe a druhý na jiném disku pro něj. I když bude mít svůj účet,tak ti systém stejně může domrvit.

Účet jsem vytvořil u Microsoftu. Při spouštění to ale žádnou možnost nedá, prostě to nastartuje rovnou do mého účtu a teprve potom se dá něco vybrat.
Dva oddělené systémy jsem kdysi taky praktikoval, ale nebylo to to pravé ořechové. Věci co jsou důležité zálohuji a když prostě něco provede, tak se to přeinstaluje nejde přece o život a těch pár hodin u monitoru tomu prostě dám. Alespoň to bude zase svižnější.

Tvůj admin účet musí mít heslo (nevím, zda je lokální/MS a bez hesla/s heslem, ale nastaven autologon).

Pokud heslo ke svému účtu máš, pak musíš vypnout autologon. Pokud heslo nemáš, musíš jej nastavit (jinak logicky nedává moc smysl mít dva účty)

edit: mělo by fungovat stále prastaré

control userpasswords2

Heslo ke svému účtu MS mám, ale při spuštění to najede rovnou na můj profil bez nutnosti zadání. Potom teprve přepnu na syna kterému jsem taky založil MS účet s heslem. Když se vracím na svůj účet, tak už to vyžaduje heslo.
S tím autopřihlášením nemám tucha, kde je k tomu nastavení. Už jsem to prohrabal od zhora dolů a zase naopak a nikde jsem nic o autopřihlášení nenašel.