Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde datum a čas

Dobrý den,
minulý týden se mi zasekl notebook - zničeho nic se objevila černá obrazovka, kontrolky ale svítily a počítač hučel. Přes noc se vybil, druhý den po zapojení do sítě se normálně zapnul, ale čas zůstal stejný, jako když došlo k zaseknutí. Zkoušela jsem čas a datum nastavit ručně, ale když notebook vypnu, po zapnutí se vždy ukazuje poslední nastavený čas. Momentálně mám datum 8.3. a čas 10:21, notebook běží už přes hodinu a při zapnutí byl čas 10:15. Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být? Jinak mám notebook Asus X200MA-KX160H a Windows 8.1.
Děkuji za rady

Pri spustení noteboku sa ti to zobrazí klávesová skratka v spodnom riadku (uspodu orazovky). Zobrazí sa asi na 0.5 sekundy. Takže treba byť v strehu. Spravidla je klávesa DELETE, ktorú treba stláčať pri spustení noteboku.

Alebo si zobrať do rúk manuál k noteboku a vyčítať postup vstupu do BIOS z neho.

Pokud máš Win 8 nebo 10, může být problém s načasováním vstupu do BIOSu. Shodou okolností jsem před pár dny hledal návod, jak na to.

Máš ASUS, mělo by platit toto:
- vypni NB
- zmáčkni F2 a drž!
- zapni PC spínacím tlačítkem (vpravo nahoře), naběhne ti BIOS
- F2 můžeš pustit :)

Zmackni tam klavesu tab a pojde ti nastavit vsetko.

BTW. ked to vo Windows nejde spravne tak mas najskor nejaky HW problem na zakl.doske, alebo nejak posahane windows. Alebo mas vo Win nastavene synchronizovat cas s nejakym serverom kde je blby cas, alebo mas vo Win nastavenu blbu casovu zonu a potom ti to synchronizuje na cas kdesi v australii.