Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C systém i D

Ahoj.
Mám Acer Aspire s3-392, a jak jsem zjistila, tak s Místní disk (:C) (systém) SSD který má 21Gb, ale je prakticky zaplněný (zbývá cca 150Mb), vlastně jediné co na něm je systém Win 8, byl mi doporučen upgrade na Win 10, ale to bohužel k nedostatku místa není možné. Pak je tam ještě (předpokládám že) HDD Místní disk (:D), který má kapacitu 500Gb, a mám ho prázdný, můžu na něj sice stáhnout a nebo vložit, ale už ne instalovat. Potřebovala bych si i nainstalovat Office, ale vše jde přes nedostatečné C a nevím jak to změnit. (Office mi nenabízejí instalační úložiště).

Zvládnete mi tu někdo prosím poradit co s tím?
Předem děkuji.

diskmgmt.msc by napověděl, jak je případně rozdělený ssd disk - screen jsi nedodala.

typ disku* taky ne.
místo instalace sw jde využít i příkaz (v cmd.exe):

wmic diskdrive get name,model,size

nejspíš jsi nečetla a neudělala nic z toho, co jsem večer psal, potom s tím pochopitelně nejde nic dělat.

*) 21gb je nesmyslná velikost disku: není jasné, kde to čteš, zobrazení pouze viditelných souborů a adresářů v tentopočítač je k ničemu.
místo zkoumání průzkumníka raději ověř, jak je nastavené místo pro pro body obnovení.

to je nějaký ošizený netbook nebo stolní all-in-1 nebo co to je za chcípáka?
edit: aha, viz karlův odkaz - to je dobrý shit.

disk je skutečně nějakých 24gb - to je snad pro win7 starter nebo ty xp, nebo ještě nějaký linux. ale žádné jiné windows se tam s aplikacemi nevejdou.
http://www.thecomputerpartstore.com/acer-kingston- 24gb-msata-solid-state-disk-drive-ssd-sms151s324g- kn02407001

kup si normální ssd 128gb a naklonuj c: na něj, pak ten pidi disk vyhoď.
teda jestli to má vůbec pozici pro 2.5" disk -> tak to u ošizeného notebuku nehrozí. s takovým ošizeným diskem se dnes dodávají chromebooky, co mají aplikace "v cloudu".

1) zakaž hibernaci a virtuální paměť, jak jsem psal
2) potom to chce uvažovat o reinstalaci systému. ten 500gb je jen 5400ot, k tomu pomalý procesor, je to megashit.
proto by to chtělo koupit 250gb ssd disk, na něj naklonovat ten starý disk a na něm mít nejpotřebnější data.
k 500gb disku si koupit usb box a tahat ho sebou jako externí disk.
(250gb ssd má větší cenu než ten shit od aceru.)

ne, je to aceří ojeb. screen je výš "14.03.2016 08:24"

původně jsem taky doufal, že za to může vadně rozdělený disk - přesněji nějaká chyba a špatně určená velikost oddílů, ale podle odkazů tam acer dával ty diskové atrapy, které nepřežijí ani instalaci servicepacku.
teď si musí vybrat:

1) zazálohovat celý fyzický msata disk do image na d: nebo na externí disk (k tomu .iso pučit externí cdrom),
pořídit nějaký msata disk: starší verze nevychází moc výhodně, jakž takž tento kingston,
na něj obnovit zálohu, c: roztáhnout na celý disk

2) co jsem popsal výš: koupit větší ssd disk cca 250gb, který později skončí místo 500gb disku,
současný msata naklonovat na ssd, zas nechat roztáhnout c:,
msata vyhodit, 500gb disku koupit usb3 futrál

tazatelka už snad konečně zkontrolovala a případně zakázala swap a hibernaci. a na c: do výměny disku zakázat body obnovení.

Je to nějaké divné,není to SSHD disk ? Na 21GB nic nenainstaluješ. Prostě instalační soubory a systém Windows.old se tam nevlezou k původnímu OS.Jedině ho celý vyprázdnit a zkusit čistou instalaci.

To SSD bude opravdu nějaký 22Gb paskvil, na živě to v roce 2014 recenzovali. Otázka je jestli je vůbec v klasickém 2,5 provedení nebo do nějakého portu na desce- výměna nemusí být možná.

Upgrade z windows 8 na windows 10 vzhledem k velikosti disku neproběhne. Jediné čistá instalace windows 10 /smazat "C"/.
Instalovat by se dalo i na disk D (vypnout SSD v biosu, udělat čistou instalaci ideálně těch windows 10 na vyzkoušení).

Pokud jsou peníze a ochota investovat bylo by nejlepší zjsitit zda jde disk vyměnit a koupit 250gb SSD.