Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napajanie routru

Možem použiť pre router a switch jeden zdroj namiesto 12V 2,5A použiť 14V 3A na dlžke cca 10 metrov?
Chcel som ho po antennom koaxiale 75ohm dostať na povalu.(nemam tam 230V a koax nevyužitý je v stene celomedený)
Ide o to či mu tých 14V neuškodi.
dakujem

zařízení pro poe napájení udávají rozptyl napájení, kde jsou ochotné pracovat. obsahují spínaný stabilizátor, který to doreguluje v dost širokém rozsahu. to ale není tvůj případ, o žádném poe nepíšeš.

nikdo ti nemůže zakázat to přes ten koax zkusit. ideální to není, ale co už.
jaký to bude mít úbytek a co z toho při tvém odběru nahoře vyleze, taky nikdo neví. až to bude tak uvidíš.
rozdělej přitom ten switch a změř mu na konektoru, kolik se na ty krámy dostává, když jsou oba zapojené.
protože úbytek na koaxu nemáme jak určit (odpor vedení + konektorů neznáš), budeš v roli středověkého vynálezce.

stabilizátor / srážeč napětí s 78xx nedoporučuju, ty začínají regulovat až při úbytku 3V, při menším to jen plave a nemuselo by to stačit na přechodné poklesy.