Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ve W 10 nejdou spustit některé programy

Dobrý večer ,mame od 11/2015 operační system W 10, předtím jsme měli W 7 ,kde všechny programy pracovaly bez problému, ale nyní u W 10 některé nejdou spustit.Můj dotaz - je možné nainstalovat k W 10 ještě Windows 7,kde bychom tyto programy spustili? A nebo lze použít nějaký režim kompatibility ?Děkuji
A ještě jeden dotaz, externí HDD 250 Gb ve W 7 normálně načetl, ale ve W 10 není vidět jako kdyby nebyl připojen, a přitom napájení svítí a HDD šumí.

Dá se třeba dualboot - win 7 vedle win 10, nebo virtuálně, tedy ve win 10 spouštět win 7. Jen myslím, že ve virtuálkách ten externí hdd nenačte, když ho v těch win 10 nevidíš. Navíc, pokud si přešel z jednoho systému do druhého, tak ikdyž máš obě licenční čísla i systémy, pak instalace win 7, at již jako dualboot, tak win 10 - je NELEGALNI!!! 8-)

Win 10 je legální,je to v novém PC čistá instalace od firmy,myslel jsem, jestli je možné na druhý HDD nainstalovat W 7 a při spuštění se rozhodnout, který system se spustí. Nepřešel jsem z jednoho sytemu do druhého a moc nerozumím, co je nelegální, když mám orig DVD.

Dualboot se dělá, že se nejdřív rozdělí hard na velikosti,co uznám za vhodné. Potom na jeden oddíl nandám starší systém - tedy win 7 a doinstaluji a pak dám bootovat ty win 10, kde ho nandám do toho druhého - prázdného a naformátovaného oddílu. 8-)

Píšou o tom třeba tady http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/install -multiple-operating-system-multiboot#1TC=windows-7 , ale dá se použít google. 8-)