Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejpoužívanější mikrofony?

Ahoj,
nikde jsem se přímo nedočetl, jaký typ mikrofonu, dle snímání zvuku, je nejpoužívanější v domácnostech... Proto doufám, že někdo z vás by mi na mou otázku dokázal odpovědět. Předem díky :-)

No pokud bych vynechal mikfrofony v telefonech a počítal pouze ty, jimiž si lidi volají přes internet (ať už jsou ve sluchátkách nebo ve stojanu) , jaký typ by to podle vás byl?
Tuším, že kondenzátorový ne, vzhledem k jejich ceně a citlivosti vůči vnějším podnětům :-)