Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W10pro - je to vůbec možné?

Dnes jsem v práci zaznamenal zajímavou zkušenost s W10Pro 64bit o kterou se musím podělit.
Uživatel PC měl nastaveno uživatelské jméno a heslo, které ani neznal, protože mu bylo nastaveno automatické přihlášení do systému po zapnutí PC, takže ho nikdy nemusel zadávat. Stejné uživatelské jméno a heslo bylo nastaveno na serveru, kam přistupuje firemní aplikace z tohoto PC. Až do dnes vše fungovalo. Dnes jsem byl zavolán, že mu podniková aplikace píše přístup odepřen. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že uživatelský účet na PC byl najednou bez hesla. Nastavil jsem tedy opět příslušné heslo + jsem musel znovu aktivovat automatický LogOn do OS a vše zase funguje. Ale co nechápu, jak se mohlo na PC samovolně zrušit to nastavení hesla. Uživatel ho určitě neznal a ani nemohl odkoukat jeho zadání, protože v jeho přítomnosti nikdy zadáváno nebylo (bylo zadáno jen při instalaci PC před předáním stroje uživateli). Uvidíme, co přinesou další dny.

pokud na tom heslu záleží připojení a chod firemní aplikace, jaktože běží pod stejným lokálním(!) účtem, jako má jakýsi uživatel?

uživatelský účet na PC byl najednou bez hesla

já nosím po kapsách flashku nebo boot cd hirens.
jestli je na tom pc dostupný i jiný účet správce, reset hesla jde třeba příkazem "net user", nebo to jde naklikat.

Ten uživatel určitě neměl žádný důvod cokoliv takového provádět, protože patří k těm, co nemají žádná omezení co se týká použití PC. Je to technik, který si bohužel přes můj odpor prosadil W10 na nový PC, který dostal z důvodu pořízení nového návrhového SW. Do místnosti s PC není volný přístup, takže se k němu nikdo nepovolaný nedostane. Jinak ta podniková aplikace má ještě další přihlašovací jméno a heslo (odlišné od účtu uživatele PC), které se při jejím spuštění zadávat musí a na základě těchto přihlašovacích údajů dovolí jen určité činnosti (ale je naprogramovaná tak, že při startu nejdříve ověřuje, zda souhlasí jméno a heslo účtu uživatele na PC s účtem uživatele na serveru a když k tomu nedojde, tak se místo dialogu pro zadání uživatelského jména a hesla do aplikace objeví hlášení "přístup byl odepřen").

Uživatel PC měl nastaveno uživatelské jméno a heslo, které ani neznal

tak ho pro přihlášení vyresetoval, co je na tom nepochopitelného?

v práci si uživatelé rozhodují o tom, jaké dětské systémy se tam nainstalují, přihlašovací účty jsou lokální místo doménových - že někoho vůbec překvapuje, že pc je najednou bez hesla a aplikace nefunkční?

Tak ked si prosadil W10 tak mu teraz ten zasah daj zaplatit, aby nabuduce nevymyslal p*viny :-)
(k tomu jak se to mohlo zrusit neviem ale mozno tam je nejake automaticke vyprsanie a vobec sa ho Win nepytal na nove len to zrusil, netusim. Alebo mozno pouziva nejake cistice alebo co. Alebo mal poskodeny profil a win si v ramci "opravy" nieco do profilu domyslel)

Ta myšlenka, že to mohlo vzniknout nějakou automatickou opravou profilu my zatím připadá jako nejlepší teorie, i když jsem žádné stížnosti na nestabilitu PC nezaznamenal (ale mohlo dojít třeba k nestandardnímu vypnutí ...).
Čističe podle mě nepřipadají v úvahu, nic takového tam nainstalováno není.

Jinak ten uživatel má i Wokenní telefon a dal by se pomalu přirovnat k ekvivalentu zastánce nakouslých jablek.