Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mam problem s PC nikdo si nevi rady ..

dobry den .. mam PC uz 3 roky .. mam tam
AMD FX-6350..
zakladovka multimedialni GIGABYTE GA-970A-D3 - AMD 970 ....
zdroj Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM ......
RAM Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP ...
grafiku MSI R9 270X GAMING 2G
win10

tak problem zpociva v 2 vecech 1: pocitac se z usporneho rezimu vzdy sam od sebe zapne.. nekdy za 10min nekdy za hodinu ( jak se mu zachce )
2: pocitac obcas skarede zamrza .. pri hrani , hlavne u filmu , nekdy tyden uplne v pohode a z toho jeden den to udela treba 3x .... pokud to pomuze tak kontrolka HDD zhasne ..

udelal jsem diagnostiku jak Ramek tak disku aji grafiky ale ta asi nema vliv ...

hodi se rici ze jsem kdyz byl novej taktoval procesor a v cajku (zapomnel jsem ze mam obyc zakladovku) .. ale jak jsem taktoval grafiku tak modra smrt a od te doby to asi tak nejak dela .. v biosu samosebou vse na puvodnich hodnotach ... aji jsem udelal UP biosu.. nepomohlo nic .. preinstalace OS to same dekuji za jakoukoliv radu ... ale osobne si myslim ze to dela mozna Zdroj .. nic jineho to byt asi nemuze.. ale nechci nic kupovat dokud nebudu vedet cim to muze byt ... dekuji za nazory :)
Změna předmětu, původně: ahoj :) mam problem s PC nikdo si nevi rady .. muzete si to precist ? treba se to uz nekomu stalo :) (JaFi)

1. wake on lane nebo ti jej budí nějaké zařízení, připojené na USB. Ve správci zařízení si na síťové kartě vypni wake on line (buzení počítače) a to samé udělej i na všch USB zařízeních. Stává se, že to dělá USB wifi adaptér.

2. chybně přetaktovaný procesor, vadné paměti, zdroj

3. kontrolka HDD nesvítí, pokud HDD nepracuje - nečte/nezapisuje