Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenos dat z SD na ext. HDD bez PC

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli existuje zařízení které mi přenese data z SD karty (foťák, kamera) na externí 2.5" HDD bez PC, notebooku,... Plánuju cestu za hranice a chci hodně fotit a natáčet. Zároveň nechci mít po kapsách milion SD karet. Chci prostě vytáhnout paměťovku z foťáku nebo kamery, strčit ji do onoho zařízení a přetáhnout data z karty na disk.

Jako první jsem našel WD Wireless externí disk, ale ten má nevýhodu v pomalém zápisu dat z SD do svého disku. Také díky integrovanému disku je dost drahý.

Druhá varianta je Verbatim MediaShare, u kterého ale nemohu nikde dohledat přenosové rychlosti.

Poslední varianta je pro mě Kingston MobileLite Wireless Reader G2 , který se mi líbí asi nejvíce. Má relativně velkou kapacitu baterie a přenosové rychlosti jsou taky dobré.

Nevíte ještě o nějakém takovémto zařízení? Věci jako Wifi nebo 3G modem vážně nepotřebuju. Jde mi jen o to přetáhnout fotky z SD karty na externí USB 2,5" 1TB HDD.

Děkuji všem za názory a náměty

To vím, ale problém nastává ve třech bodech. Bod jedna je, že fotobanky mají malou kapacitu. Ty co jsem našel mají okolo 40-80 GB max. 120 GB. Bod dva je, že se už skoro neprodávají nebo respektive nevyrábějí. A bod 3 je fakt, že fotobanky operují pouze s foto formáty. Já potřebuju přetahovat i video ve formátu .M2TS a audio z diktafonu což mi fotobanka neumožní.

Na to co chces existuju prave fotobanky, ako ti tuna uz napisali. Nic ine.
Takze bud to, alebo si skratka zoberies ntb. A mozes sa aj na hlavu postavit, ked si si vymyslel exotinu.

Ohladne prenos. rychlosti si tiez moc toho nenamyslaj. Ked mas zrkadlovku a budes fotit hovada v RAWe s velkostou 25MB/fotka, tak to budes beztak z tej pamatovky kopirovat desiatky minut. Pretoze aj tzv "rychle" UHS pamatovky sa stale nemozu zrovnavat s nejakym lepsim USB3.0 klucom, ktory ich v pohode precura.
O vacsom mnozstve mensich suborov ani nevravim, IOPS pri praci s malymi subormi je pri pamatovkach stale tragicka.

Hlavne ze sa vyrobca pamatoviek ohana ake je to super rychle, ze to ma 60-80MB/s....mam tu 64GB usb kluc za 40e, ktory ma rychlosti 200MB citanie/180MB zapis, takze aka rychlost?

Takže žádná z těch tří možností co jsem dával v úvodu nebude fungovat? Fotobanku NECHCI. Už jsem psal proč ji nechci, ale klidně to zopakuju: 1. houby kapacita paměti, 2. neprodávají se (alespoň u nás teda ne), 3. potřebuju tahat i videoformáty.

Takže opakuju, že by mě zajímalo, jestli to zvládne nějaká z nahoře uvedených možností?

budeš nahrávať obsah karty na internú pamäť .....mnohé dnešné to už umožňujú-majú aj sloty na karty,alebo vymenitelný modul-čítačku,Panasonic,DaVinci,Monaco sú aj vo forme v podstate plnohodnotného notebooku,treba si vybrať ten správny typ so správnymi možnosťami,niektoré sú len ako externá periféria k pc/nb/mac,niektoré ako samostatné,plne vybavené zariadenia........fotobanky zmizli z bežných obchodov,nieje to masovo kupovaný produkt,v špecializovaných fotopredajniach ich nájdeš stále...

Nepotřebuju k ,,Pi,, monitor? Myslím, že tam není žádný tlačítko na přenos dat z jednoho zařízení do druhýho bez použití toho monitoru. Navíc slot na SD (microSD) je tam tuším na operační systém. Takže bych s sebou musel tahnout i monitor,klávesnici a myš .... tudy cesta nepovede. Ale díky za námět.

Mozes pouzit USB citacku a naprogramovat si aplikaciu ktora vsetko skopiruje a potom zasvieti nejaku LED :-) A OS moze byt na SD karte spolu s datami.
Tak si kup nejaky najlacnejsi tablet. Bez nejakeho pocitaca to nejde, v tych jednoucelovych zariadeniach tiez musi byt aspon nejaky ARM CPU apod.
https://www.datart.cz/tablety.html?cena=1-4999&tab =PRICE#tab=PRICE&categoryId=569261&CATEGORY=&listT ype=&listMode=&uiShowFilter=PROPERTIES&startPos=0& perPage=&orderBy=price&orderDir=ASC&selectedAttr=& PRICE=1&PRICE_MIN=1&PRICE=4+999&PRICE_MAX=4999&PRI CE_MIN_TOTAL=1&PRICE_MAX_TOTAL=34999

Ten první Wd Wireless má vlastní HDD takže si to přetáhne do sebe.Ty další 2 mají právě tu wifi. DFo mobilu stáhneš aplikačku kterou to zařízení ovládáš, takže si v mobilu nastavíš aby se přetáhly data z SD na HDD a je to. Žádný monitor,klávesnice,myš prostě nic jen SD karty + to zařízení + exterák.

Ked mas mobil, tak si pozri v specifikaciach ci nema nahodou USB OTG. Ak ma tak pripoj akykolvek USB HDD rovno na mobil.
A ziaden HDD si nebude tahat sam od seba data do sebe (aj ten WD musi byt pripojeny k nejakemu pocitacu prip mobilu(ak to vyrobca disku podporuje pre dany mobil) aby si mohol nieco kopirovat. Pisu to aj v manuali)

Tak ci tak je lepsie mat kopirovanie pod kontrolou. Ked sa vyskytne nejaka chyba pri kopirovani bez spatnej vazby, tak spravis co?
Kludne sa moze stat, ze prides domov a fotky nebudu.

Takze pouzit notebook/tablet/mobil ako ti uz vyssie poradili je celkom dobra myslienka.