Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je Windows Defender na Win 7 zbytočný?

Zdravím,

rád by som sa spýtal, či má Windows Defender na Win 7 nejaký iný zmysel než (takmer) každodennú "dôležitú" aktualizáciu. Viem, že na osmičkách/desinách je to v podstate plnohodnotný antivírus (nástupca MSE), ale na sedmičke mi príde absolútne zbytočný a v poslednom čase ma zmienené aktualizácie trochu otravujú. Môžem ho teda s čistým svedomím odstrániť?

Len pre úplnosť dodám, že používam úplne iný, platený antivír (príležitostne navštevujem "rôzne stránky", kde je podobná ochrana nevyhnutná).

Vďaka za odpoveď.

Len pre úplnosť dodám, že používam úplne iný, platený antivír

v případě použití dalšího antiviru je win defender nejen zbytečný, ale kontraproduktivní.

príležitostne navštevujem "rôzne stránky", kde je podobná ochrana nevyhnutná

placený antivir je tam pravděpodobně taky k trusu. to bys musel lozit na ruské stránky a být totálně slepý a vylízaný, aby tam našel antivir práci.
potřebuješ spíš antispyware / antiadware.

No placený antivir .. no ten defender uchrání buď stejně,nebo i lépe. Je to součást systému.Na malware ti je placený antivir stejně na dvě věci ...,klasických virů je proti malware už málo.