Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zelena obrazovka

Dobry den. Mam tuto sestavu.

Intel core i5 4590
Asus z97 pro gamer
Asus strix 380 4gb
Win 10
Seasonic 520W.

Problem je: vcera jsem byl na internetu a proste se na monitoru objevila zelena obrazovka. A i dnes. Nevite cim to je? U mb je potreba update cpu ale system cpu rozpoznava. Takze nevim diky.

Nainstalovat spravne ovladace, nepouzivat Win10, na internet chodit s firefoxom a ne nejake nefunkcne edge debility od MS, a v nastaveniach FF si nastavit nech nespusta doplnok flash player automaticky. Ptz ten ak je zapnute HW urychlovanie a nespravne ovladace moze sa spravat debilne.
P.S. moze to ale byt aj HW problem, napr. grafika naprd alebo neco. Snad si zapojil dodatocne napajanie do grafiky. Ten PC skladal kto? Win instaloval kto?

Win ja. A u grafiky mi kamarad dal jakoby ty ctyr piny a udelal z nich 8 pin.a to ff to jdu do flash playeru a sam to tam. A jaky urychlovanie? A win 10 chci a pouzivam chrome. A ovladace z amd aktualni i přeinstalovace driveru. A mb to neni prosim?

Lebo existuju aj CPU co zeru viac, a cinanovi sa paci vela pinov :) Ked tam cpes redukciu zo 4 tak to je uplne stejne jak ked strcis len 4piny do dosky. Cely vykon ide stejne len cez tie 4draty zo zdroja a keby si potreboval vsetkych 8 tak by bol stejne pretazeny ten konektor tej redukcie.
Hlavne skontroluj jake kable idu do tej grafiky.
A ked mas na zdroji 4+4 tak strc do dosky 4+4 priamo, ne cez redukcie.

Pisal som navrchu

Nainstalovat spravne ovladace, nepouzivat Win10, na internet chodit s firefoxom a ne nejake nefunkcne edge debility od MS, a v nastaveniach FF si nastavit nech nespusta doplnok flash player automaticky. Ptz ten ak je zapnute HW urychlovanie a nespravne ovladace moze sa spravat debilne.
P.S. moze to ale byt aj HW problem, napr. grafika naprd alebo neco.