Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehrievanie grafiky a následné vypnutie pri napájaní zo siete

Ahojte všetci. potreboval by som poradiť s nasledujúcim problémom :)

Mám noťas Lenovo G510
i7-4700MQ
8GB ram
AMD Radeon HD 8570M
win 10 64bit

problém spočíva v tom že ked spustím nejakú hru vtedy ked je noťas pripojený k elektrine tak PC po 2 minútach od tepla vypne, ale ked hrám tú istú hru na baterke tak hra ide bez problémov dokým nevyťahá baterku :D nastavoval som všetko možné už aj v AMD catalyst controler niekoľko krát som preinštaloval drajvre, skúsil som staršie aj novšie, to isté s catalyst controler novší, starší ale nič...preinštaloval som win a stále to pretrváva...otázka znie či môže byť problém v napájacom adaptéri pretože po každom zapojení do elektriky mi vyhodí hlášku: Podpora adaptéra je obmedzená, ak napájací adaptér nedokáže poskytovať dostatok energie bude to mať vplyv na výkon...noťas bol kupovaný nový takže nejako som to zanedbal a nedával som tomu veľkú váhu ale mohol by byť problém v tomto? :)

za každú radu dakujem vopred :)

od kúpi tam bol win 8, ten sa aktualizoval rýchlo na win 8.1 na ktorom som až začal hrať a vtedy som si to všimol...po čase som zase preinštaloval na ten pôvodný win 8 následne win 8.1 a win10 a na tom to nejde tiež

a čo sa týka teplôt použil som speed fan...na baterke má GPU okolo 65 stupnou stabilne ale akonáhle zapnem noťas do elektriky tak sa to vyšplhá na 98 a vypne sa....procesor má rovnakú teplotu na baterke a aj na elektrike tých 50-60 stupnov

Ale to je len pri hrani? ked nic nerobis tak je dufam teplota nizka.
Tak asi nesedi spravne chladic na grafike. Moze byt aj nieco s napajanim/napatim grafiky naprd, alebo nejaky divny overclock grafiky (nemas tam nejaku utilitu s ktorou si to pretaktoval?), ale najprv skontroluj ten chladic asi.

ano len pri hrách sa to prejavuje...normálne pri bežnej práci sú teploty tak ako keby išiel na baterku čiže tých 50 stupnov...chladič ma napadol ako prvý takže ten už som pozeral mal som ho aj dole všetko sedí ako má, a čo sa týka overlocku tak grafiku som nijak netaktoval...skorej sa priklánam k tomu že by to mohlo robiť paseku koli tomu napájaciemu adaptéru, ale skúsim ešte prepastovať a uvidím

Priamo napajaci adapter s tym nema nic spolocne, medzi nim a grafikou je DC menic.
Ked ho strcis tak HW(alebo nejaka utilita od vyrobcu vo Win) povoli vyssie takty grafiky. Moze byt nahovno HW (ten DC menic dava moc vysoke napatie alebo alebo nieco ine v HW), alebo ten chladic nesedi spravne (staci ze je desatinu milimetra sikmo napr. ak neni spravne zaaretovany jeden uchyt apod a uz to nebude chladit).
Skus preistotu vypnut to a vybrat baterku aj nabijacku na minutu.

tak páni ďakujem všetkým zúčastneným :D nakoniec to bola taká banalita ako lenovo energy manager kde som mal nastavený najvýkonnejší profil...ked som ho dal na stredný teploty sú o 30 stupnov menšie :D absolútne ma toto ani len nenapadlo nebyť kolegu nadomnou :) takže problem solved...dakujem ešte raz :)