Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stick mini PC pro běžné používání

Dobrý den, potřeboval bych poradil.
Zvažuji koupi tohoto mini pc jako dárek pro seniora na následující věci:
• běžné prohlížení internetu
• sledování videí na youtube
• online stream (třeba v 480p), nemusí být nutně HQ

Četl jsem mnoho recenzí na tento produkt a ani jeho hodnocení není nejlepší, ale nevím s jakým očekáváním si ho lidé kupovali. Recenze od profesionálnů tak hrozné nejsou.

Myslíte, že by to mělo takové úkony zvládnout bez problému?
Jde výkon dolů s rostoucí úhlopříčkou TV nebo zobrazování má na starost sama TV? (má TV o 100+ cm)
Může být takové zařízení zapnuto 24/7? Nebo raději vypínat?
Existuje nějaká alternativa ve stejné cenové kategorii? (Windows je podmínkou, resp. kompatibilita s win, nemusí být součástí balení)

Díky za rady!

• Mam na nem odzkouseno i video pres Youtube FHD a 60 Snímku za sekundu, tudiz zvládne bezné rozlisení které je na video snímek vetsinou 27-30FPS bez problému.
• Streem nevím, nemohu ríct, hlavním faktorem bude taky rychlost vaseho internetové pripojení..
• Pro príklad nebo predstacu jak je rychlí v navigaci etc, tak bych ho prirovnal k prumerné tablet.

Muze. Jaky to ma ale zmysel?

BTW. ten CPU je uplne vpohode na bezne veci (internet a videa apod) uplne staci. Skor ma tam desi ten Win10, ale snad to vyrobca nejak polepil aby to slo normalne (ak tam bude od vyrobcu Win8 tak to ani neupdatuj :)
Ludia tam pisu ze to ma nahovno wifi, moze byt, to zavisi od vyrobcu ze jaky tam strci wifi chip a antenu, taka mala sracka bude mat samozrejme wifi antenu nahovno.

... lepsie by bolo asi kupit normalne mini PC a dat ho vedla TV, aby si mal pripadne k dispozicii aj LAN, ak by bolo to wifi fakt uplne nahovno :) Akurat si davaj pozor aby to bolo bezvetrakove (idealne baytrail alebo novsi braswell), su aj miniPC s vetrakmi a to by potom jedneho porazilo.