Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (Half)upgrade PC sestavy

Zdravím.

Vynechám omáčku a přejdu rovnou k věci. Pod stávající sestavou

i5-760 (+ Scythe Ninja 3)
Gigabyte GA-P55A-UD5
2x2GB 1333 Kingston DDR3
GB GTX560 OC
WD 500GB + WD 2000GB
Enermax Uber Chakra
Seasonic 500W F3

Fujitsu Siemens 22´ 1680x1050

Win 7 64b

mi umřela deska. Do té doby, než seženu náhradní (a z PC ještě bylo za málo peněz trocha užitku), hodlám polovinu komponent využít k následnému upgradu. Představoval bych si to asi takto:
Zdroj, disk, chladič CPU a tedy i case použiji stávající; dokoupit by tedy scházelo:

¤ CPU - zřejmě i5-6600K (není tam takový cenový rozdíl od non-K, tak proč ne, i když nemám v úmyslu primárně taktovat, to jen s výhledem do budoucna, např. i kvůli GPU atd.)
¤ deska - když vezmu v potaz, že nemám v plánu taktovat, tak stejně asi moc H170 s tímto CPU nedává smysl, hm? Takže asi nějakou Z170, uvažoval jsem nad touto či touto. Preferuji MSI nebo ASUS (s GB už 2 špatné XP)
¤ RAM (DDR4) - při ceně 8GB (~1000CZK) a 16GB (~2000CZK) už asi rovnou těch 16, asi bude lepší 2x8 než 4x4, hm? Uvažuji např. o těchto
¤ Za poslední dny šla snad o 30% dolů cena SSD Intel 535, je to dobrá volba? Prvně jsem o SSD nepřemýšlel vůbec, pak jsem si řekl, že bych tomu dal šanci a zkusil - byť téměř nejlevnější - Transcend, ale nakonec mi padlo do oka toto...
¤ Do budoucna tedy, aby to dávalo hlavu a patu, zbývá upgradovat GPU (zřejmě GTX970), s tím souvisí i nákup lepšího PSU (zřejmě 500-600W Seasonic či Enermax) a potažmo i monitor (VA FullHD).

Finance nejsou problém, ale maximálně šetřím (škola).
Díky za jakékoliv postřehy a rady! B.

Enemax už dobrej není tak SS a na GPU si počkej měsíc dva na nový,pokud K CPU tak taky Z MB ta Asus dobrá volba,pak ale taky odpovídající chladič s ohledem že se Skylake ohejbá by sis musel k tomu co máš napsat jestli ti pošlou podložky jinak ten CPU odrovnáš.(na tu GTX970 by stačíl ten zdroj co máš)

Uvažoval jsem nad nějakým Seasonic Gold třídy nebo Enermax Platimax. Ty jo, to s tím ohýbáním jsem nevěděl, to se na to ještě musím zaměřit, díky. Ohledně PSU a GPU - na GTX970 asi jo, ale během dne mě několik lidí přesvědčovalo, ať spíše jdu do R9 390, tak ještě pouvažuji, pročtu testy atd.

Takže...
Jelikož se mi během čtvrt roku nepodařilo sehnat s.1156 desku (zřejmě už většina mrtvých, nebo si drží svého majitele) a jelikož jsem si tím, že jsem netrávil spoustu svého volného času hraním na PC, ale mohl se věnovat i jiným věcem, uvědomil, že nové herní PC zas až tak nepotřebuji (a vystačím si se starým kancl strojem), odkládám jeho koupi nejspíše až na druhou půlku roku (uvedení nových CPU/ grafických karet = což znamená i zlevnění stávajících). Pak se zase ozvu, pokud nezapomenu :-D

Tak, minulý týden jsem se konečně rozhoupal a je hotovo.
Rozpočet byl max. 70.000, ale už teď vím, že bude přes (chybí mi nějaké pořádné OS SSD do PCIe slotu, velkokapacitní SSD apod.), jelikož se konečná cena vyšplhala zatím na 69.550,-

i5-6600K (+Fera 3)
ASUS Z170-A
2x 8GB DDR4 Corsair
GTX 1060 6GB Gainward
2x SSD Samsung Evo 250GB
Corsair RM650x
Cooler Master MasterCase Pro 5
24" iiyama GB2488HSU-B2
sociální myš
sociální klávesnice
sociální repro (z minulé sestavy)
HTC VIVE
(+ kabeláže, stativy a jiné)

(Windows 7 64b přenositelná licence)

Porodní problémy byly, ale vyřešily se. Ještě musím trochu pořešit kabeláž. Do budoucna plánuji krom nákupu vícero SSD i AMD VEGU (proto předimenzovaný zdroj, proto FreeSync monitor). Příští týden vyzkouším tu virtuální realitu a mohu nahodit nějaké poznatky.

[0EuanFu.jpg]
[tye8wAL.jpg]
[LgN7zvC.jpg]
[0KBvqtW.jpg]
[8qZAIkb.jpg]

Chladič plně dostačující, nechtěl jsem vodu (obavy z hluku cvakající pumpy) ani nic těžšího (časté stěhování na profuk kompresorem). TN to sice je, ale 144Hz s celkovým input lagem pod 10ms bez glowů apod. jinak nekoupíš. Tohle je herní monitor pro rychlou odezvu, ne nějaký IPS pro omalovánky, takže plečkou bych to nenazýval.

EDIT: idle teploty CPU mám 22/21/22/23 °C při pokojové 22°C a při 10 min OCCT stresstest 59/58/58/59 °C, tak jaké pak ale. Je to naprosto nehlučné.

Fera 3 samozrejme na Skylake muze byt.

Proc koupil 2x SSD Samsung Evo 250GB mi naprosto unika, respektive je to uplny nesmysl. Samozrejme mel koupit 1x SSD Samsung Evo 500GB a do budoucna druhy 500GB.

Pleckovy monitor je kapitola sama pro sebe, ale pokud to jeho oci bavi ...

Původně jsem plánoval 1TB SSD pole, takže v hledáčku bylo spíše 4x250GB než 1TB (ale vyčkám na nové modely). Ono navíc cenově to vyjde stejně. Důvod je prostý a divím se, že vám - rádcům tady na poradně - uniká, když každému raději nutíte velociraptory než SSD, které chcípaj. Takže, ještě jednou - když ti chcípne 1 malé SSD, dál jedeš v pohodě s dalšíma, když ti umře 1 velké, jseš v ...

Kdybys to pořádně čet tak je níčí přítlak,navíc ten Ninja 3 co už máš k tomu dodávaj zdarma podložky proti zničení (Scythe když ho u máš, nebo CZC když ho kupuješ novej) jak píšu hore,u Grandis XE1236 nikdo zatím nepsal že by ho s ním odrovnal.Za to nemůžu že to Intel zprasil,ale kyž taktuju tak dám snad i odpovídající chladič, ne co se dává k non K CPU ?

V podstate na Skylake bych si radeji kvuli tomu intelovskemu ojebu nekoupil K-acko a netaktoval.Takze ma sambilionk pravdu, Fera3 je vyborny chladic, pokud se nebudes poustet do pretaktu nebo jen mirneho (k cemu?), na druhou stranu Grandis bych si nekoupil kvuli vaze (pritlak a vaha spolu tak trochu souvisi).