Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh na vylepšní

Ahoj, v poslední době se mě hodně kamarádů ptá jaký monitor jim mohu doporučit.
No sám moc nevím, tak se chci obrátit na vás.

Nebylo by na škodu vytvořit téma a připnout ho sem, dále pak třeba napsat nejlepší monitor na hry do 4000,-kč ,pak třeba do 5000,-kč a tak to stupňovat. A jednou za nějaký čas to aktualizovat. Je tu téma o zdrojích, tak by se mohlo přidat o monitorech. :)

Toto nevidím jako přínos. Se tu budou objevovat nabídky z Heureky podle cenových relací. Navíc třeba monitory do 4000.- asi nelze považovat za herní,poněvadž v čem spočívá jeho podstata "herní"? Stále je prioritní rozdělení monitorů dle vybavení a funkcí a velikosti displeje. Slovo "herní" nelze považovat za výběrovou prioritu. Pak máte herní myši,herní podložky,herní kabely,herní konektory,herní notebooky,herní mobily. Na vše vytvářet téma ?Prostě asi ne.

Navíc třeba monitory do 4000.- asi nelze považovat za herní,poněvadž v čem spočívá jeho podstata "herní"? Stále je prioritní rozdělení monitorů dle vybavení a funkcí a velikosti displeje. Slovo "herní" nelze považovat za výběrovou prioritu.

Já ale nikde nenapsal herní monitor, ale nejlepší monitor který bude převážně na hry v určité ceně.

Monitor je monitor, muze byt na cokoli, dneska uz neexistuje problem s odezvou, takze herni je kazdy.

Jak uz jsem psal IPS a PVA technologie a v podstate cim drazsi, tim lepsi.

Recenze jsou hodne na extrahardware.cz a nebo klasicky pres Google.

Neda se ale vybirat vylozene podle recenze, protoze co monitor to original a ikdyz to sjizdi ze stejne linky a pokud u testovaneho kusu bylo super rovnomerne podsviceni, tak u jineho muze byt horsi. Samozrejme extremni vykyvy se bezne nedeji a pokud testovany monitor mel podsviceni na hov.., tak jiny to pravdepodobne nebude mit super skvele.

Stalice na poli monitoru je hlavne EIZO, snad jednou meli monitor, ktery se fakt nepovedl. Potom NEC, ale take uz delaji levnejsi monitory s nekteryma docela problematickyma vlastnostma. Obecne kladne se daji hodnotit i Asus, Dell, nekdo tu psal i o Iiyama monitorech jako o pomerne slusnych.

Z levnejsich pak nesrackojdni modely (rozumej ne TN, musis vzdy vybirat IPS nabo PVA) LG a Samsung.

Jeste se da i Fujitsu.

Jinak stejne jako u televizi v podstate vsechny znacky jsou vybaveny panely LG, Samsung nebo cinan. Je snad zrejme co z toho je odpad.