Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win: zakázat uživateli mazání/přesouvání souborů

Hola,
synátorovi (uživatel "Kubík") chci umožnit probírání se fotkami, videi atp. na celém disku D:, ale chci zabránit nechtěnému smazání.
I nastavil jsem práva dle svého nejlepšího vědomí (dle obrázku níže) - ale něco je špatně, syn sice nemůže soubory měnit, ale mazat je může stále. Co jsem nastavil blbě?

Nastavit všechny soubory jako read only imho není řešení - průběžně se na D: dohrávají jinými uživateli nové fotky, nová videa... a tihle uživatelé s nimi i pracují...

IMHO přehlížím něco základního, ale nedaří se mi přijít na to, co. Jinak mám Win10 x64 a pochopitelně NTFS.
Díky.

[img=/file/view/25420-delete-png]http://pc.poradna.net/file/view/25420-delete-png[/img]

právo autora je právo autora. převzít vlastnictví. tohle menu je retardovaný- není tam čudlík upřesnit. nevidíš skutečná oprávnění a vlastníka. hloupě provokativně se zeptám: w10?

edit// koukám na oprávnění a koukám na to tvé menu. svět se v prdel obrací.:-(

edit2//

Nastavit všechny soubory jako read only imho není řešení - průběžně se na D: dohrávají jinými uživateli nové fotky, nová videa... a tihle uživatelé s nimi i pracují...

server?

podívej, jestli jsi nabyl dojmu, že ti něco nabízím jako hokynář, tak se hluboce omlouvám. win nahlíží, kór na disk, dvojím způsobem. lokálně a síťově. správně by mělo být, že lokální restrikce vyhraje(odepřít), což máš.

---
udělej složku, do ní obrázky. z deskriptorů složky vykopej úplně vše, nechej si jen své právo. synátoru nastav právo čtení a rest. zápisu, popřípadě použij skupin (admin, everyone...), což na upload z cizího budeš potřebovat, pokud se tam připojuješ přes wifi a ne kabelem, tam bude přistupovat většinou everyone, pokud to neumí logovat, a musí mět právo zápisu.