Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pretaktovanie RAM

Zdravím mam 1300mhz RAMky, na starej doske som ich mal takto.. na novej doske som ich pretaktoval na 1800, všetko ide v pohode..
Chcem sa spýtat čo sa može stat v prípde ak ich dám na 2400 mhz?

hyperX ramky 1300mhz

Třeba ten "odborník" taktovač měl opravdu IGP.
Jasně, normální člověk by počítač s IGP na hry nepoužíval, ale podle příspěvku ohledně FPS bych se nedivil fakt ničemu.

Ohledně toho taktování: Kdyby ty paměti stabilně zvládaly 2400, tak by je asi výrobce neprodával jako 1300 (tedy levněji), ne?
Pokud má vůbec tazatel počítač, který s tím umí pracovat (Jeden z těch pár procesorů od AMD, které umí nad 1600) a za každou cenu tehle nesmysl chce řešit, pak by stálo za to koupit paměti, které mají pozadovaný takt už od výrobce.

bohate stačí 100fps ? :DD
dufam že viac takých profíkov mi sem píše..
mi povec jak ti može stačit pri FPS hre 100fps
ani na 60hz monitore to nie je dost, a o 144hz ani nerozprávam..
dufam že takýchto znalcov jak ty tu nie je viac, a nenechávam si od nich radit FailFish

ja som mal 1300 dal som na 1800 a je tam tiež poznat realny rozdiel v hre.
procesor i5 4690k + msi z5 gamimg motherboard

pretaktova som stare hyperX ramky čo su default na 1300 na 1800 som ich, dal a je to poznat..
neviem prečo u Mafie tam neboli velke rozdiely ale u mojej konkretnej hry ide o to že tie FPS sa lepšie držia.. stale behali medzi 180-300
a teraz sa držia daleko viac bližšie ku 220-300

A ja som tvrdil opak tohoto? Ja som len povedal x krát že pretaktovanie RAM mi pomohlo na povecme tomu stabilizáciu..
podla toho kde sa v hre nachádzam podla toho su fps (velke miesnosti, male a podobne)
a pretakt RAM mi pomohol to lepšie povecme optimalizovat, nič o tom že CPU/GPU overclock nepomože alebo niečo podobne som nepísal

Nechápem kam týmto mieriš.. fps sa nezvečili ale su stabilnejšie..
toto je proste to čo tvrdím

"Hey guys, i love to have a lot of FPS in cs:go so i played around with OCing my CPU and than i played around with my RAMs and found a 15% incrase just by simply enabling XMP in my BIOS

I never knew memory plays such a important role in gaining FPS in CS:GO. i tested it just for lolz and found these results

PC Specs i7 4790k @ 4.7ghz, Mobo: MSI Gaming 3, RAM: Corsair Low profile 1866mhz,

@800mhz average FPS 255
@1600mhz average FPS 339
@2200mhz average FPS 369
(tested with timedemo command)

if you have high speed memory and you forgot to enable XMP you are running at 1333 as i did. so just watch some youtube tutorial like this one and go get what you paid for (watch?v=NTWEzTV8B54) Hope i helped.

NOTE: i would really like to see someone with very very expensive PC (3200mhz rams, Big CPU OC, SLI) to play around with testing CS and its hardware dependability."

- To je topic z redditu o RAMkach