Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade Asus K55VJ I5 3210M na I7 3632QM

Ahoj mám ntb ASUS K55VJ-SX069D a chtěl bych upgradnout cpu na i7.Potřeboval byl lepší výkon a podle údajů má i73632qm stejné tdp jako i5 a tím pádem bude zatěžovat desku jako i5 ale bude 2x efektivnější.Problém je v tom že nevím jestli bude po osazení do ntb fungovat.Na nbdíly.cz jsem našel tento cpu pro verzi k55vd a já mám k55vj a v tom je asi malej rozdíl.Takže si nejsem uplně jist.

Ta i7 ma stejné tdp takže vlastně to bude topit stejně.

TDP je maximum jakýsi strop který intel garantuje a procesory prodává ve skupinách podle TDP.
Ta I5 velmi pravděpodobně "topí" o desítky procent méně než je to uvedené TDP. Taky je to jen dvoujádro s HT. Ta I7 se k max TDP bude víc přibližovat. Zkráceně: chlazení stačit nemusí.

.Potřeboval byl lepší výkon a podle údajů má i73632qm stejné tdp jako i5 a tím pádem bude zatěžovat desku jako i5 ale bude 2x efektivnější.

Na co to vlastně chceš ? Možná máš program který skutečně z procesoru vyždímá 2x tolik co z I5.
Pokud ale nemáš program který je psán tak že čím víc jader/vláken tím lepší tak si to zvýšení výkonu 2x jen pěkně maluješ...
Obrať se na výrobce programu.