Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozený externí disk?

Dobrý den, mám Hp compaq nx6325 (AMD turion 64 X2 TL-60(2 ghz) ati radeon xpress 1150, RAM 3 GB, Win 7 32 bit) a k němu pomocí express card portu axago ecu-23r připojen pevne-disky.heureka.cz . A ted k problému. Když je zapojen disk, ať už přes axago (usb 3) nebo normálně (usb 2), notebook se sekne na ,,spoustění systému windows,, . Pokud disk zapojím až po přihlášení do pc, načte se, ale... Fotka 170 KB se načítá minutu, jakýkoliv exe soubor se spustí jen na listě a dle taskmgr neodpovídá. Všiml jsem si, že dřívě , když jsem ho zapojil tak LED blikala jen při čtení, ted avšak bliká v pravidelých intervalech (asi 1 sec svítí, 1 sec nesvtí a pak zase) klidně celou noc. Počítač nelze vypnout s diskem, musí se odpojit, což lze jen vytáhnutím ( mám nastevené vypnutí cache aby se akto mohl vypojovat), jelikož nejde softwarově odpojit. To vše začalo z ničeho nic. Co můžu dělat? Děkuji

disk připoj k normálnímu pc a přečti si jeho smart stav - psali ti třeba crystaldiskinfo.
taky na něj můžeš poštvat kontrolu disku - při špatných hodnotách smart ale už nemá smysl.

odpojoval jsem pouze softwarově, když neblikal.

sw odpojení je ok, ale vždy musíš chvíli počkat, windows neumí zacházet s cache.
uvidíš na jiném pc, jestli ten disk ještě žije.

Zkusil jsem to, crystal..blabla píše ty samé hodnoty. Vždy jsem počkal než mi to napsalo, že mohu odpojit. Ale sice šel pomalu (soubor se koíroval přes usb 2.0 rychlostí 1MB/s a soubor se 1 sec kopíroval a dalších 10 sec nic nedělal, ale šlo to) Zvlástní je, že když se na tom jiném pc nepoužíval, stejně blikal jako na notebooku a nešel odpojit.

Ten disk je prostě vadný, nemá cenu vyvíjet jakékoliv úsilí, protože i tak by ten disk byl značně nespolehlivý a během chvíle by s největší pravděpodobností odešel do křemíkového nebe.

Dsk mám 3 měsíce, podařilo se mi získat toto :

Měl by jsi na něj mít záruku, pokud jsi ho teda nekoupil z druhé ruky, takže pokud máš záruku, reklamovat.