Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cpu setting

proč se mi laguje pc/je vytížení cpu ale neběží na maximální frekvenci? Mám asi 2.53Ghz a běží mi to třeba 1Ghz (když se mi to ted lagovalo)

otázka: jde nějak nastavit aby to jelo furt na max frekvenci?

je to pravděpodobné/co jsem tak četl tak to je kvůli cpu, psali něco o cpu parking, to jsem ale vypnul a "nějaký to" frequence scalling taky, ale nepomáhá to, proto bych chtěl zkusit aby jel ten cpu stále na plnou frekvenci, když prostě mám vytížený CPU ale jede třeba na polovoční frekvenci..

3 minuty jsem ted stresoval vsechno pres AIDA/everest a k tomu měl puštený youtube video, (hlavně se to ale nelagovalo, coz teoreticky hned vylucuje to prehrivani, + kdyz se mi to laguje tak proste větrák ani nemusí jet na 100% jako kdyz jsem to ted zatezoval)
teploty: CPU: 64
CPU core 1: 80
CPU core 2: 78
motherboard: 44
gpu asi 68

cpu: Intel core i3-380M

minimálně to musí s cpu souviset, protože mi opakovaně (i když přeinstaluju/nainstaluju jinou verzi win) mi event viewer háže upozornění typu: The speed of processor 0 in group 0 is being limited by system firmware. The processor has been in this reduced performance state for 15 seconds since the last report. Už jsem se tady na to ptal a zkoušel číst "google" obecně řečeno by to mělo být v nastavení něco, ale nějaký konkrétní řešení mi nikdo neřekl nebo jsem to nikde nevyčetl, a zatim jsem se dost nejdál k tomu problému že proč mi to nejede na plnej výkon ten procesor nebo prostě na myšlenku zkusit to nastavit aby neklesala frekvence, co se stane..