Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC pro mámu

Ahoj, potřeboval bych zkontrolovat tento pc, popř nějaký lehký změny, ale rozpočet rozhodně neměnit, je to pc pro mámu, potřebuje se na to podívat jen na mail, popř správa webových stránek... Jen mi řekněte jestli tato sestava bude fungovat.. :)

Ta grafická karta je zbytečná, když skoro stejnej výkon poskytne grafický jádro, co je přímo v procesoru. Ušetříš 8 stovek, který můžeš dát alespoň do lepšího zdroje.
Ruku na srdce - má cenu stavět počítač z toho nejlevnějšího, co najdeš v eshopu? To raději kup nějakou starší bazarovou sestavu, bude mít dvojnásobný výkon.

Zapnout by to asi teoreticky jít mohlo, ale je to nesmysl.

- sračkovací procesor - kup raději o stovku dražší A4 nebo A6 od AMD.
- notebookový disk - nesmysl, kup 3,5" do desktopu
- příšernej zdroj - kup nějakej Seagate, Chieftec, Evgu... Zdroje za pětikilo v lepším případě budou nestabilní, v horším shoří a v nejhorším s sebou vezmou i další komponenty, nebo podpálí celej dům. Blbej nápad šetřit zrovna na zdroji...
- uprav desku pro jeden z těch procesorů, který přijde místo Semprona
- U bedny je dost možný, že bude rezonovat, ale na lepší bys musel zvednout limit. Jako nouzovka snad tohle stačí.
- K čemu tam máš tu grafiku? Na hry to stejně není a kancl. grafiku v sobě má procesor (dokonce i ten tvůj Sempron)

Peníze zbylé z grafiky dej do normálního zdroje. Vzhledem k tomu, že grafika bude něco užírat z RAM, koupil bych 4GB (2+2GB v setu kvůli dual channelu), až si mamka otevře 3 okna ve Firefoxu, tak za to bude ještě ráda. :-)