Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet x Tablet

Dobrý den,
mam dotaz ohledně OS v tabletech. Tablety jsou stejně výkone a i cenově jsou stejné ,ale mají rozdílné OS. Jeden má widdows 10 a jeden android 4,4. Je to pro seniora, který strávi na notebooku většinu času. Elektronice rozumí a proto nevím ,který OS bude lepší.

Děkuji za rady.

Android je tabletový systém, má dotažené ovládání dotykem, bral bych ten, ale hledal bych, minimálně Android 5, 4.4 je už docela stará. Měl jsem oboje a daleko větší smysl mi dával tablet s Windows z důvodu, že tablet s Androidem umí přesně to samé, co telefon, jen má větší úhlopříčku, zbytečné zařízení. Windows tablet pro mě byl konečně počítač v placce, člověk nemusí řešit, jakou osekanou verzi Office nainstaluje a že prohlížeče neumí doplňky.

• S jakym Windows ?
• Me osobne na dotekové prostredí vyhovoval Windows 8.1, kde se tablet v METRO/tzv dlazdice, prostredí ovladal ci uzival vcelku pohodlne.
• U Windows 10, ta má místo dlazdic "Tablet Mode", zacínám si na toto prostredí pomalu zvykat, ale u 8.1 je pro me stále pohodlnejsí :-)

O jaké cenové relaci se bavíme? Velikost mate jakou preferenci? Nebo muzete alespon uvést, o jaké modely se jednáab
TiP~ U tablet pod OS Windows, ma tu vyhodu, ze o proti Android, jde o opravdovy OS, s kvalitnejsí nabídkou SW, od textovych editoru az po PRO nastroje/dle vykonu a hw osazení tablet.

• Jestli mu ovládání OS Windows, nedelá problémy, tak by se mu urcite líbila : Lenovo IdeaTab MiiX 3 10
• Tablet je dodán s Windows 8.1, s mozèostí UPgrade na Windows 10, cehoz je vyhoda, ze jestli mu 10 nevyhovuje, muze se vrátit na predchozí Win 8.1 :-)
• Uvedenou tablet, jsem bohuzel nemel mmoznost otestovat, ale dle recenzí, by melo jít o docela kvalitní kousek.
TiP~ Pres jeho HDMI rozhraní, muze pripojit i externí monitor a pouzívat poérípade tablet jako PC :-p

• Windows 10 na tablet má 2 moznosti:

1) Desktop : Zobrazení plochy, tak jako kupríkladu pri pracovní plose u NTB, PC.
2) Mode tablet: Coz je prakticky METRO, jako u Win 8.1, tento mód skryje plochu a zobrazí se Dlazdice + Menu.

Ale uvedeny ma Windows 8.1 (Bing), tudiz s METRO, s "Mozností" UPgradu na Win10.
Intel Atom Z3735F + 2Gb RAM, je na beznou práci, ci video (i FHD) dostacujíci.