Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router Edimax br6226n výpadky

Zdravím,
mám neustálé výpadky routeru po 5 až 30 minutách. Na 99,9 procent to není HW problém, spíš to vypadá na nějaký útok z venčí.
Router by měl mít podle popisu ochranu proti flood útokům, port scan atd.. Nicméně se mi nepodařilo najít nějaké nastavení těchto funkcí, našel jsem jen různá omezení pro WLAN, ale potřebuji nějaký filtr pro WAN. Nemáte nějaký nápad jak zamezit nežádoucí provoz?

Děkuji všem za pomoc.

Vypadne WLAN i LAN, windows hlásí že je připojen, ale s vykřičníkem, někdy hlásí že je vše v pořádku, ale přitom nic nefunguje ani připojení na administraci routeru. Adaptér je starý asi jako ten router cca. 5let, ale kondenzátory jsou v pořádku, zkoušel jsem i jiné adaptéry a problém přetrvává.

Pokud zapojím router jen jako switch, tak nevypadává.

Ok, děkuji.
Právě jsem zkoušel jiné adaptéry, zkoušel jsem prohodit i celý router, mám dva, jeden v jiné síti.
No a když jsem je swapnul, tak ten co tady padal tam funguje bez problémů a ten "nový" tu zase padá.

Výpadek se dá předpovídat tak, že když se rozbliká LED WAN jako stroboskop, tak už je jasné, že do půl hodiny přestane router komunikovat.