Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno řadič SATA/eSATA/IDE - nový hardware

Dobrý den,

na základní desce mi odešla sata zdířka kde jsem měl zapojen HDD, proto jsem si pořídil sata řadič.
Po zapojení mi ale nenaběhne OS-windows7 s tím že byl zapojen nový hardware.

Jak mám dále pokračovat aniž bych musel reinstal systému?

- nouzový režim se nespustí
- sata řadič ST-LAB A-350, + driver nainstalován

Děkuji

pozri či má radič boot bios,alebo je to len radič na prídavné ,nie systémové disky.....k niektorým radičom je možné stiahnuť boot bios zo stránok výrobcu a preflashnúť ho v radiči/u niektorých je priložený na dodávanom cd/,na niektorých zákl.doskách sa dá v biose nastaviť v boot options ako štartovacia možnosť systému "scsi" alebo možnosť "other" a systém bude štartovať z pridaného radiča...pokial tento radič nemá boot bios,nebude z neho možné štartovať systém,pozri manuál k radiču....

Takže ani reinstal winů nejde. Při dokončování instalace mi napsalo, že je je přidán nový hardware a mám restartovat pc. Po restartu napsalo ze se načítají služby a pak vyskočí okénko, že mám restartovat instalaci - mrtvý bod.

Nahodil jsem "zorin os 11", ten bez problému šel nainstalovat, také jsem přez něj aktualizoval ovladače ale win7 (64bit) nejde.

- instaluji z flash disku

co si kde aktualizoval? ako si vobec mozes mysliet ze z nejakeho linuxu updatnes ovladac ineho OS, ktory vobec nebezi? na to velmi rychlo zabudni, to nikdy fungovat nebude. vies vobec co vlastne robis a preco si tam nezavolas dakoho kto sa vyzna?

Uz mas overene, ci tan radic podporuje bootovanie? A ak mas moznost, zapichni disk do dobreho konektora na doske, ked pises ze mas 2 konektory.

co si kde aktualizoval?
na druhem OS jsem vlozil disk s ovladacem, ktery jsem otevrel v rezimu windows a instaloval jsem to na os1-windows, po instalaci me to pobizelo k restartu pc.

Uz mas overene, ci tan radic podporuje bootovanie?
ano, v manuálu je napsane je podporuje, kdyby né, tak bych nemohl ani nainstalovat os2 - zorin os 11 core

zapichni disk do dobreho konektora na doske
jsou to only ahci/raid zdířky

Co zkusit nabootovat z instalacniho CD a pouzit nejakou obnovu?
Pokud se ti tam podarilo narvat ten spravny ovladac, tak problem bude asi v tom, ze Windows nemuzou najit svoji vlastni instalaci, neb jsou ze sveho pohledu na jinem disku, takze by bylo zapotrebi prepsat zaznam v boot manageru, coz by snad ta obnova mohla udelat...

Do řadiče nedávej systémový disk,ten dej do jiné zdířky na ZD. Načítání systému by bylo přes řadič pomalejší. No ke zničení - jestli někdo nešetrně zatáhl za SATA kabel s kovovou sponkou,tak klidně potrhal cesty v plošňáku a může být celá deska na výměnu.