Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Starsi Xeon na desktop

Pred casem jsem nekde cetl clanek, ze je mozne pouzit starsi Xeony (Core2?) s nekteryma beznyma desktopovyma deskama, a vychazi to podstatne levnejc nez odpovidajici desktopova ctyrjadra. Byl tam i odkaz na nejake cinske stranky, ktere se tim zabyvaji, ale zaboha to nemuzu najit. Nema to nekdo v odkazech nebo nema nekdo prakticke zkusenosti?
Dik!

# Na jakej typ ZD, nebo jakej typ XEON, kdyz se vratím opravdu trochu dozadu, na tyto CPUs byly SERVER desky a ECC RAMs, dle socketu ci verze BIOSu zda-li podporuje vedené CPU, by problém byt nemel byt.
• Tak kdyby jsi uvedl presny model, urcite najdeme resení ci lepsí odpoved ;-)

# Deska ani Socket se upravit nemá jak, nebo jsem to mozná spatne pochopil :-)
• U kazdého normálního vyrobce, má na Oficiálních stránkách, vypsané verze <BIOSu> /Basic IN-OUTput systém/a jeho podporu CPUs coz je esonciální pro jeho chod, nebo se muze stát, ze nebu rozpoznán, tak byt tebou, zacnu zde :-)

Tak jen dodam, ze konecne dorazily vsechny soucasti, takze jsem to mohl vyzkouset. Funguje celkem pekne, mam ctyri jadra a 12MB cache asi za petikilo. Je zapotrebi kompatibilni mainboard (je jich spousta, musi umet Core 2 Quad a nejlepe 1333MHz bus), takova mala nalepka, a odrezat dva vystupky na LGA775 soklu.
Framerate ve WoT hned vyskocilo z 25 na 80 :)