Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závislost velikosti SSD na rychlosti a výdrži

Ahoj potřeboval bych uvést na pravou míru informace, jež jsem četl na různých IT webech. Tvrdí, že čím je vyšší velikost SSD disku, tím má vyšší životnost a také rychlost (ve stejné modelové řadě). Je to tedy opravdu tak a vyplatí se tedy zainvestovat např do SSD s 250GB místo 120GB ?

vetsi = rychlejsi plati (zapis soucasne do vice chipu, hodne zjednodusene), vydrz - ciste logicky, pokud vydrzi chip treba 500 prepisu, kolik dat celkem zapisete na 120 a kolik na 250 GB ssd? A taky - 120 GB budete mit nejspis s mensi rezervou pro wear leveling.

je to jak píše Lucifer, jen v praxi je to prakticky neznatelné. Navíc SSD v drtivé většině umírají náhle a bez varování (nezávisle na kapacitě nebo objemu zapsaných dat), takže zálohování je podmínka nutná.