Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rychle Eshopy dělají výhodné akce u nových notebooků?

Pořád přemýšlím, jestli koupit tento notebook:

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y700-15isk-blac k-d4028119.htm

ale limit mám 30.000 a těch 3.000 navíc je prostě moc. Na Alza.ce je tento notebook uvedený jako novinka a ve většina známějších eshopech se tento notebook prodává za stejnou částku.

Nemám takové zkušenosti při koupi notebooku, ale říkám si, jak dlouho může eshopům trvat, než nějaký takový "nový" notebook v nabídce zlevní, řekněme třeba o 2-3 tisíce?

Je to vůbec reálné a nebo bych takhle mohl čekat půl roku a pak možná?

U notebooků musíš brát v potaz i mechanické vlastnosti,jak ten strojek vydrží tahání v batohu q třeba časté otvírání a zavírání víka. Lenova nikdy neměly pověst dobrých konstrukčních vlastností a i obrázek toto stroje působí spíše jako dětská hračka a první věta v popisu : Tenká konstrukce nepostrádá .. mě stačí,abych neměl zájem ..

Moje osobne hodnotenie je v pomere k cene:
Výkon 90%
Konštrukcia: 60%
Chladenie 40%

Osobne myslim ze konstrukciou je malickom nad priemerom a ak bude zaobchadzat s notebookom ako normalny clovek vydrzi, co sa chladenia tyka tak jediny problem predstavuje dlhodobe hranie narocnych hier, ak vsak iba obcastne alebo krátko bude hrat narocnejsie hry a bude mu davat pauzy medzi hrami aspon kazde 2 hodinky na 15 minut tak sa neprehreje a udrzi teploty pod kriticke urovne (nemyslim tie vyrobcom zadane) a zivotnost HW odhaduju zo jiz ziskanych skusenosti konkretneho notebooko na aspon cca 4-5 let.