Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdanlivo nefunkcne pripojenie k sieti

Narazil som na zvlastnu vec, ikona so sietovkou zobrazuje cerveny krizik ako ked nie je pripojena.
Nemozem samozrejme vybrat typ siete /verejna,pracovna,domaca/
IP adresy su nastavene napevno. Internet ide, ping na vedlajsie stroje ide.

System je W7 Pro. Ako je to zapojene dalej/switch,router/ nemam moznost zistit.

Cim by to mohlo byt? Podla coho win povazuje pripojenie za funkcne?

Jsi si jistý, že je síťová karta připojená k funkční síti? Co když je kabel, odpojený (na druhé straně) nebo přerušený?
Na síťové kartě máš natvrdo přidělenou IP adresu.
Když se koukneš na konektor síťové karty na PC, blikají tam ledky? Pokud ne, máš problém s fyzickým připojením (kabel, vadná síťová karta, vadné zařízení na druhé straně)

Ano, je pripojena k funkcnej sieti. Bol som na tom stroji prepojeny cez TeamViewer
Vsimol som si to pred par tyzdnami aj u ineho zakaznika (tiez cez TeamViewer).

Dnes (opat iny zakaznik) je to rovnake. Jedine, co je ako tak spolocne je typ PC (HP Compaq dc7900 SFF). Teoreticky je mozne, ze su tam nastavene nejake VLAN na switchi (neviem potvrdit).

Avsak paradox je, ze net ide, na vedlajsi PC sa pripoja (nazdielane disky).

Otazka teda zostava, ako je to mozne?
Podla coho windows rozlisuje, ze je/nie je pripojeny k sieti, resp. podla coho identifikuje rozdielne siete?

Vysleduj dalsie zdanlivo suvisiace veci ako instalovane programy typu antivir, firewall, pripadne cele antivirove baliky, ktore sleduju a blokuju niektore veci. Hlavne tie antivirove baliky robia problemy a to aj vtedy ak su uz davno odinstalovane.