Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM 4x2GB vs. 2x2GB + 2x4GB

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli má smysl upgrade pamětí v mém pc z 4x2GB na 2x2 + 2x4
stávající sestava
Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition OC 3,8Ghz
Základní deska: ASUS M4A87TD EVO
Paměť: Kingston HyperX blu 4x2GB 1600MHz
Grafická karta: Sapphire ATI Radeon HD 5750 1GB

Dále jsem se chtěl zeptat zda se do této sestavi hodí víc grafická karta GTX 750Ti , nebo jestli by se do toho dala dát GTX 950 , aniž by procesor grafickou kartu brzdil.
Děkuji
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Smysl to má, pokud stávající RAM nestačí. Já si ale neumím představit, co se dá provozovat na téhle sestavě, aby bylo potřeba víc, jak 8GB RAM.

Ohledně grafiky - pasovat budou obě, procesor je IMHO nakrmí dobře obě.

Nenapsal jsi zdroj, tak si ověř, jestli bude na novou grafiku stačit. (Watty jsou nic neříkající údaj, důležitý je přesný typ zdroje, nebo aspoň proud na 12V větvích.)