Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externi napajeni graficke karty druhym zdrojem,jsou nejake nasledky?

Dobry den,mam 1x zdroj coolermaster 460w bohuzel to je malo pro moji sestavu.Tak me napadlo si napojit externi zdroj, ktery jsem driv pouzival ma 80% ucinnost zn.hp byl driv v lezaku ma asi 400w.Tak tento zdroj mam napojenej do grafiky 2x6pin. 20pin,ktery se ma zapojit do desky aby se zapl jsem udelal propojku mezi cernym a zelenym.Takze vzdy kdyz se da do zasuvky je zapli.V zasuvce mam odpocivadlo a tam i vypinac pro vypnuti externiho zdroje.Ptam se vzdy kdyz zapnu ten zdroj nevadito? (Neco jako kdybych ho furt odpojoval a zapojoval do zasuvky)Zda to nenici tu grafiku.Kdyz ten zdroj zapnu grafika se netoci az po zapnuti pc.dekuji

# Ano, ono se to dá obdobne zapojit, nebo jsem se stím alespon jiz nekolikrát potkal a duvod k problému by byt nemel ;-)
• Bohuzel si ted presne nezpomínam, jak to od nás z práce zapojovamli aby se spustili zároven.

sestava:
zdroj:Coolermaster 460W
Grafika:GTX 560 1GB TDP 150W
ramky:DDR3 2x4GB 1333mhz
HDD:2x250gb,DVD rom :/ málo
Procesor:AMD FX6300 6jádro 3.5ghz takt na 4Ghz
Zákl.deska: Asus M5A78L-M LX3

vše dohromady dělá 460-500W tak proto..

Chci jen vědět zda se tímhle neníčí grafika o nic víc neprosim děkuji :)

Podle jednoho vypoctu ma takovou spotrebu,jde o to ze zdroj coolermaster je stary 2roky a stal 1100kc.Chci jenom vedet zda pri externim zdroji kdyz se bude furt strkat do zasuvky dejme tomu, tak me zajima zda nepůjde do grafiky nejaky vetsi proud ci napeti?Grafika se zapne vzdy spusteni pc jinak ne dik.

Žádný jiný výpočet není = sečíst TDP g.karty/150, procesoru/95 + 50W deska a zbytek + 50W rezerva =? to je hrubý celkový výpočet sestavy.
(navíc ta kanc deska není na nějaký přetak stavěná, takže procesor tika na 4.1GHz při Turbu)
Nikdy jsem takovou prasárnu neměl zapotřebí dělat natož měřit, co to udělá (zdali to vůbec bude pojízdné) s tím dodatečným zdrojem a g.kartou je ve hvězdách.
(jinak zdroj napájí g.kartu ze slotu až 75W a přídavné napájení 1x6pin dalších až 75W .......)

A to, že jsi si pořídil krámzdroj který dává na +12V větvích okolo 300W je jen ukázka tvojí nebo čísi neznalostí.

1. Ten kalkulátor nadhodnocuje! Proč? To je celkem jasné.
2. Určitě si (ne)uvědomujete, že ten váš zázrak je na veledůležitých 12V mnohem slabší než skutečný 350W zdroj!
3. Tento "nápad" se tu snad nezjevuje poprvé! Pokusy od výrobců zdrojů, jako třeba Fortron do 5,25" pozice, tu byly a neuchytily se. Jednak posloupnost zapínání, jednak ATX zdroj a deska také jaksi komunikují a další jaksi je řízení ==> ten druhý zdroj není prvým nijak řízen, ani vlečná regulace! Co se stane, když třeba na 12V dávají různá napětí? Nemusí to být moc hezké.

Nechápu proč se prostě nekoupí jeden zdroj a je hotovo.

Holt některé jedince přepadne náhle nějaký nápad a škarohlídi mu to hloupými kecy narušují.