Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr ze 4 notebooků do 26.000 Kč

Dobrý večer přátelé! Chtěla bych vás poprosit o pomoc s rozhodováním. Chci si pořídit notebook do 26.000 Kč a výběr jsem zúžila na modely uvedené níže.

Požadavky:
kvalitní grafická karta a výkonný procesor - vhodný pro multimedia, grafické programy, photoshop, hry nehraju
pohodlný pro práci s velkými textovými soubory - zvažuji tedy velikost úhlopříčky. Potřebuji velkou pracovní plochu a nevím, jestli je řešení pořizovat 17,3". Ten má navíc optickou mechaniku (stejně jako HP 15,6") a také nevím, jestli tuto skutečnost mám vnímat jako výhodu nebo zbytečnost. Velké rozměry a větší váha jsou sice nepříjemné, ale notebook budu potřebovat přenášet cca 3x/měsíc, jinak bude více méně fungovat místo stolního počítače. Případně bych zvažovala dokoupení monitoru pro domácí použití.
kvalitní zpracování a elegantní design

Také bych chtěla slyšet váš názor na model od Lenova. Jedná se o novinku, tak jsem bohužel nenašla recenze a nechci si kupovat zajíce v pytli.

Notebook HP ENVY 15-ae101nc stříbrný (https://www.euronics.cz/notebook-hp-envy-15-ae101n c-stribrny-hppp4a78ea/p402729/)

Notebook Acer Aspire V15 Nitro (VN7-592G-54U4) černý (https://www.euronics.cz/notebook-acer-aspire-v15-n itro-vn7-592g-54u4-cerny-acenxg6hec001/p404958/)

Notebook Acer Aspire V17 Nitro Black Edition(VN7-792G-55T3) černý (https://www.euronics.cz/notebook-acer-aspire-v17-n itro-black-edition-vn7-792g-55t3-cerny-acenxg6rec0 02/p401963/)

Notebook Lenovo IdeaPad 700-15ISK černý (https://www.euronics.cz/notebook-lenovo-ideapad-70 0-15isk-cerny-lnv80ru001jck/p410826/)

Budu vám moc vděčná za jakýkoli názor a příspěvěk! Děkuji. Katka
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

kvalitní grafická karta a výkonný procesor - vhodný pro multimedia, grafické programy, photoshop

Vzdycky desktop PC, notebook bude nouzovka, pokud je to treba na cesty, tak samozrejme je mozne i na notasu, ale komfortu na PC nedosahnes ani ze tretiny.

Acer nebrat, HP nebrat.

Lenova bych se nebal, ale poohledl bych se jeste po Asusu, Dellu pripadne MSI.

Argumenty proc? Neni treba, proste nebrat.

Ale kdyz se ptas konkretne na argumenty tak napriklad kvalita notebooku od Aceru je bidna, servis Aceru je doslova tristni. Acer to je dno notebooku, neexistuje nic horsiho a pritom cenove nevyjdou o moc levneji nez konkurence, ktera ma v provedeni navrch a to o hodne. Navic, kdyz budeme mluvit o nezarucnim servisu, tak ceny Aceru jsou nehorazne, takze nejen, ze mas u Aceru pravdepodobnejsi, ze se poroucha nez u jinych znacek, ale jeste te servis vyjde pekne draho, takze ani cena nemuze byt argumentem pro Acer, proste nic.

HP posledni dobopu Acer cim dal vice napodobuje, neni to tak hrozne, ale jednoduse casy HP v noteboocich uz minuly podobne jako casy Toshiby, dnes jsou v rybnice jine stiky, ktere nabidnou vice.

Určitá mobilita je pro mě důležitá a zároveň chci jedno zařízení pro všechno.

Jenze nic takoveho neexistuje, bud chces mobilitu a teda nozovku na Photoshop nebo chces neco praktickeho na produktivni praci ve Photoshopu a potom jedine desktop. Samozrejme se nevylucuje ani oboji pro lidi, kteri potrebuji pracovat s grafikou a zaroven byt mobilni, ale jedno pro vsechno neexistuje.

Samozrejme (koukal jsem na to Lenovo, s Acerem se vubec neminim zabyvat), oboji jsou pouze notebookove odlehcene verze procesoru s mensi spotrebou ale take mensim vykonem. Jiste ten procesor vzhledem k zvolene cenove hladine neni vysloveny snek a na hodne veci muze dostacovat, ale zrovna ve Photoshopu se muze pri pokrocilejsi praci i pekne zapotit. Vubec uz nemluve jo pomalem nacitani, protoze predpokladam nebudes nacitat z SSD na ktery se ti vejde OS + par programu vcetne Photoshopu, ale budes nacitat bitmapy z HDD, ktery je pouze 5400ot. takze pomaly.

Takze koupis notas, pripojis monitor, pripojis klavesnici, pripojis mys nebo tablet a stejne to budes mit pomale.

Nerikam, at to nekupujes, jestli je pro tebe mobilita dulezita, tak proc ne, ale dulezite je, si uvedomovat i nevyhody a nedojit posleze k prekvapeni, ze to nebeha jako kolegovi na desktopu. ;-)

Jenze vzajemne se vylucujici potreby:
Ma to byt:
-prenosne,tudiz lehke
-vykonne
-levne

Dohromady vzdycky vznikne kockopes. Za nadupane notasy lidi plati i dvojnasobek toho co chces dat, protoze potrebuji byt mobilni a chteji vykon. Jsi proste z levneho kraje, za 40K bych ti notad dokazal poradit, jenze jestli to prenasis 3x za mesic, tak za ctyricet mas desktop pocitac + notebook nouzovku na cesty. Proste jak uz zde na poradne bylo konstatovano nekolikrat, notasy s vykonem desktopu ala graficke stanice jsou vlhky sen mnoheho grafika, bohuzel jen sen.

Pokud si nedas rict, tak tyhle vidim jako nejschudnejsi kandidaty:

http://www.czc.cz/asus-gl552vx-cn146t-cerna/187699 /produkt

https://www.alza.cz/msi-gp62-2qe-221cz-leopard-pro -d3036969.htm?catid=18842920

http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y50-70-cerna_24/1 83419/produkt