Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS X70A

Dobrý den,
zvažuji koupi notebooku ASUS X70A na bazaru a prodejce tvrdí, že tam byla špatná grafická karta, takže je vyndaná a prodává jej bez ní. Co jsem se dočetl, tak by tam měla být i integrovaná, takže by neměl být problém jej spustit nebo ano ? Jde mi o to jak vyzkoušet funkčnost - prý se to teď nezapne.. Děkuji předem za rady

novu grafiku na to NEZOZENIES. Lebo iba hračske a drahe notebooky maju tu moznost ze sa da vymenit graficka karta.
Hentie lacne a slabe kacelarske notebooky tu moznost nemaju... = ten majitel bohvie co snim robil ze mu odisila ta grafika.
-----
Podla mna ta chce ojeb*at a na takeho špekulanta by som hned zabudol a kupuj/hladaj si take notebooky co nemaju VADU.

novu grafiku na to NEZOZENIES. Lebo iba hračske a drahe notebooky maju tu moznost ze sa da vymenit graficka karta.

# Nejsou jen v herních notebocích, nekteré mají zkrátka GChip zlvlás na na mikro plosném základe, tak zvané <MXM> (I, II, III, HE, dle velikosti GPU) vymenitelné na zpusob, jak u stolního PC na PCIexpress), o proti integrovanym (pajenych) jiz na samotné zakladní desce. :-)
• To ze je to jen u herních, nebo drahych není pravda..

ze nemusy byt ??? To si robis prdel ne ?! Na 80% to musi byt rovnaky chip najme ak ide o lacne šunky notebooky.
Herne notebooky to maju optimalnejsie a variabilnejsie co sa tyka vymeny VGA/Chipu.
-----
Na 90% on stym nic nespravy a keby to dal do SERVISu tak ho to vyde tolko co cena toho pouziteho notebooku a to sa mu vazne neoplati. A tym padom nema zmysel to dalej rozoberat. 8-)

ze nemusy byt ??? To si robis prdel ne ?! Na 80% to musi byt rovnaky chip

# Na tech 80% jsi dosel jak ? :-)
• Uz je to pár let co pracuji prímo pod zmíneném Asus a zacínal jsem u nich jak technik dignostiky /od té doby se vyvoj HW posunul rychle dopredu(ted uz jen kancelárská mys :-p), ale samozdrejme más právo mít na pci express mobile periferie vlastní názor ;-)
• Pres nás ROG/Herní sice hechodí, ale "herní" neznamená, ze ma mGPU vymenitelné /nekteré jsou stejné sunty jak strední 'class', kde v nekterych herních muze byt ta samá ZD, jen osazená drazsím chipem, nic víc. / k tomu (dle TDP) osazeno jinou strategií chlazení, v jiném sácku a hop, cena 2x tolik :-)
• MXM dokáze vymenit i díte, tak proc by to nezvládl i tazatel :-)