Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studený restart - problém se startem XP

Ahojte. Po studeném restartu windows XP mi to píše Systém windows nelze spustit, uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen: \windows\system32\config\system

Při vložení CD zkouším R (opravit) a také se nepovede.

Zkusil jsem příkaz CHKDSK - poškození ohlásil že nějaké našel, ale neopravil nic.

NTLDR nenalezen.

Nějaké rady co s tím? Nedokážu spustit opravu windows ani kontrolu disku? Má smysl zkusit opravu disku pomocí nějakého ultimate boot cd, lze něco dalšího dělat nebo bude nutné windows přeinstalovat? Díky za pomoc.

Žádnými takovými postupy tuto chybu neopravíš. Je porušen jeden ze souborů registru Windows, který se vytváří při instalaci. Takže ani originální instalční CD nepomůže.
Ten porušený soubor se musí obnovit ručně z posledního bodu obnovy - viz návod od MS, co poslal Karel. Několikrát se mi to taky na XPéčkách stalo, bez zjevné příčiny, uvedený návod vždy zabral.