Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno mobil HTC - najednou nefunguje připojení k síti T-Mobile

Přeju všem pěkný den,
mám starší mobil HTC Touch HD se systémem Windows Mobile 6.1, který se najednou nemůže připojit k síti operátora (mám T-Mobile). Myslel jsem, že je třeba nějaký výpadek, ale už to nefunguje 3 dny. Zkoušel jsem vypnout/zapnout mobil, vypnout/zapnout datové služby, ručně vyhledat síť a připojit, nic z toho nefunguje.

Na displeji jsou následující dvě ikony:

[http://pc.poradna.net/file/view/25491-htc1-png][http://pc.poradna.net/file/view/25492-htc2-png]

Napadá někoho, v čem je problém a jak jej vyřešit? Předem děkuju za každou radu.

Děkuju za odpověď. Zkusil jsem kamarádovu SIM kartu (O2) a ta fungovala. Takže to by znamenalo, že telefon by měl být v pořádku a problém je v mé SIM kartě nebo u operátora. Ale nechápu, co se mohlo stát. Jak to zjistit? Kontaktovat operátora nebo je ještě nějaká další možnost?

Takže vyřešeno, i když jsem se dosud nedozvěděl, proč původní SIM přestala fungovat - operátorem mi bylo vysvětleno, že to je spotřební zboží. Oznámil mi, abych si nechal SIM kartu vyměnit ve značkové prodejně. Když jsem namítl, že značková prodejna je vzdálená 17 km od mého bydliště, tak mi nabídli variantu, abych si koupil dobíjecí SIM kartu a oni mi na ni přenesou moje stávající telefonní číslo. To jsem také udělal, i když mě prodavač přesvědčoval, že to nejde...

Na to mi právě operátor neodpověděl, jaký je důvod, proč SIM přestala fungovat. Ale očekával bych jako slušnost (čti povinnost), že to zákazníkovi oznámí předem a ne že ho z minuty na minuty "odstřihnou"....

LTE zatím nepotřebuju (můj telefon ho nepodporuje), logicky až bych to potřeboval, sám bych si zažádal o novou SIM.