Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zahoření PC

Ahoj,
postavil jsem si nové PC a rád bych si ho otestoval v zátěži. Máte někdo nějaké tipy ohledně zahořování? Koukal jsem na internet a všichni se shodují na Prime95 na CPU. Zajímalo by mě pár věcí. Dost často se lidé na internetu rozchází ohledně doby testů. Například někdo tvrdí, že Prime95 stress test nemám nechávat více jak 2 hodiny, maximálně 4, jinde zase tvrdí, že to mám zas nechat aspoň 10 hodin.
Dále jsem se chtěl zeptat, co je podle Vás nejlepší na test GPU a HDD? A v neposlední řadě by mě zajímalo, jestli se dá udělat nějakej komplexní stress test, který všechno vyždíme na max a případně by to i potvrdilo to, že zdroj vše utáhne i v plné zátěži? Případně i nějaký další tipy a rady uvítám ;)

Zahořovová počítačů mělo smysl dávno, když se počítače skládaly z několika desítek komponent. Ten důvod byl, aby si všechny spoje "sedly". Dnes, když maximálně do PC strčíš PCIe grafiku, nemá "zahořování" smysl - přítlak soketu a chladiče na CPU je tak velký, že žádné zahořování není třeba.

Maximálně můžeš otestovat stabilitu, na což by mělo stačit dosáhnout maxima teploty při 100% zátěži (což by se mělo vejít do cca 10-15 minut, včetně 5 minut běhu na maximu)

edit: ja vypadaly desky, co zahoření potřebovaly:

http://www.techpowerup.com/forums/threads/post-pic s-of-old-school-hardware-hard-to-find-on-the-net.7 7104/

Předpokládám na zapařování a v tom případě nevyvážená sestava. Klíčí ve mne podezření, že se domníváte, že jakýmsi "zahořením" zvýšíte výpočetní výkon a snad dokonce životnost sestavy. To bych rád věděl, kde jste na to přišel (zdroj tvrzení).

nechci to přetěžovat, ale vytěžovat. Chci si taky být jistej, jetli je RAM v pořádku. Jeden z důvodů je i ten, že jedna hra mi záhadně padá (kompletní zásek, nic nereaguje). Vzhledem k tomu, že to je čerstvě vydaná alpha verze hry by to nebylo nic divnýho, ale ještě nikdy jsem se nesetkal se zásekem, u kterýho nefunguje ani tlačítko restart. Jinak vše běží jak má, jak hry tak třeba renderování modelů.

Jako nevim ,co bych stim asi vyváděl? Chlazení je dobrý, teploty jsou tam ok, v době jednoho záseku sem to monitoroval a vše bylo ok, CPU mělo nějakých 56°. V tomhle problém určitě nebyl... Jedině mě napadá RAM, MB nebo zdroj.

A v neposlední řadě by mě zajímalo, jestli se dá udělat nějakej komplexní stress test, který všechno vyždíme na max a případně by to i potvrdilo to, že zdroj vše utáhne i v plné zátěži?

No tak si tam pusti nejaku narocnejsiu hru. Ked sa PC pocas hrania vypne, tak to zdroj neutiahol.

HDD

Staci pouzit google, na test HDD sa pouziva napriklad HDTune alebo CrystalDiskInfo.