Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Perfektní monitor do 10000 Kč

Zdravím vás opět otravně už po stodvácátétřetí. JÁ MONTY!!! Ouje...

Pokaždé ste mi velice dobře pomohli jak s výběrem grafiky, tak ve finále i se zbytkem sestavy a prostě profíci tady sou super!

Teď se na vás chci obrátit s dalším dotazem a tím je ... ... ... wait for it ... ANO VÝBĚR NOVÉHO MONITORU. (jak úžasné)

Vzhledem k tomu že koncem roku a na nový rok jsou oznámené nové grafické karty, začátkem roku pokud se nepletu s HBM2(nejsem si jist) tak sem se rozhodl opět trošku rozházet peníze za to abych udělal svému mazlíčkovi dobře a to tedy monitorem.

Momentálně mám dva monitory které tahá GTX 750ti 2GB verze a jeden z nich je packard bell za trest, kterej sem nouzově kdysi koupil na alze. Je to 17. palcovej monitor, kterej ani nechápe barvu a dokonce nemá jeden obrazovej bod. Po pár dnech monitor přestali prodávat :D no a vedle něj mám 24. palcovej Samsung(ten levnej za asi 3 000) packard má 720p a Samsung 1080p ressolution.

No ten samsung není uplně nejhorší, ale doporučili ste mi telefon LG G3, kterej má tak dokonalej display, že když pak sednu k počítači, tak se mi chce blejt.

Takže ted finálně k požadavkům.

Chci aby to byl monitor 24" Kdyby byl schopnej rozlišení na 1440p tedy QHD tak bych byl rád, ale můžete mi to rozmluvit.
Chci aby měl vyšší obnovovací frekvenci, protože sem si to sám zkusil a je to pecka(není ale uplně nejnutnější)
Chci aby byl černý a pokud možno polohovatelný aspon trochu náklonem nahoru a dolu

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ : Chci aby mě to prostě bavilo, ten obraz, aby to bylo ostré, syté barvy, perfektní černá a prostě chci aby ten obraz řezal oči do krve.

Využití je jak na hry, tak na grafiku, na modelování a animace, na sledování filmů, prostě sem náročnej.

LIMIT je do 10 000,-Kč

Díky moc všem, co jsou ochotní poradit.

Změna kategorie, původně: Ostatní
Změna předmětu, původně: Perfektní monitor (host)

Pro rozlišení 1440p bych doporučil 27" úhlopříčku.
Můj tip na výrobce je EIZO.
Jenže to je cenově někde jinde.

Pokud by stačilo rozlišení Full HD, tak by se to do cenového limitu snad vešlo, i když taky s nějakými kompromisy. Monitor na hry a na grafiku - to jsou rozdílné požadavky.

# Ono jde spís o osobní preference, drasí vzdy nemusí znamenat lepsí, nekdo preferuje to a ten zase neco jiného, na tvém míste bych zasel prímo do specializované prodejny, kde bych je opravdu zhlédl radeji tam, protoze doma po zakoupení divat na jeho obraz jak na jeho parametry, jestli mi rozumís :-)