Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bluescreeny...

Ahoj, dnes jsem pustil PC a zacalo to hazet bluescreeny, pokaždy jine.Chtel jsem PC vratit do tovarniho stavu stim, ze zachovam me soubory, ale kdyz pustim obnovu, tak mi to pochvilce napiše :Při obnovovani vaseho pc do tovarniho nastaveni doslo k problemu.Neprovedly se zadne zmeny....Nejake rady prosim ?

cvičně bych nejdřív nechal běžet memtest z boot cd.
pak spustit tajný systém v nouzovém režimu.
může být např. poškozený souborový systém - viz kontrola disku.
v příkazovém řádku (cmd.exe) spustit:

sfc /scannow

přehled bluescreenů by mohl ukázat nirsoft bsod viewer.

Tak nouzový režim nejde-když na něj kliknu pro výběr zčerná obrazovka a nic se neděje, to stejně se děje, když nechám normálně naběhnout windows a obnovení systemu také nejde-po nějaké době se přeruší a hláška otom, že to nelze obnovit

díky špatným paměťovým modulům mohl být porušený souborový systém na disku.
pokud nejde spustit nouzový režim, vytáhnout disk, přidat do jiného pc a spustit na něm kontrolu disku.
taky si nechat zobrazit jeho smart hodnoty.
když kontrola disku nic nenajde, zkopírovat v tom pc svoje data pryč (třeba svůj profil v c:\users), disk zformátovat* a nainstalovat systém znovu.

*) nejde ani tak o formát disku, ten zvládne instalátor win sám, jako o odstranění 100mb pidioddílu s loaderem nefunkčního systému.

a když jsi změnil velikost ram, pro jistotu cmos reset. pak oprav pořadí bootování.