Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Redukce na CompactFlash/IDE pro notase

Zdarek,
pred nakym casem tady byla diskuze k CF/IDE redukci a jeji pouziti v notebooku. Znova jsem tuhle diksuzi objevil a protoze mam nootase, tak me to zaujalo. Podle diskuze jsem sel na eshop.skfree.sk a kouknul se kolik redukce, co pasuje misto disku do notbuku stoji (476 SK :)). Taky jsem nekde nasel CompactFlash kartu Transcend 266× (max. 40 MB/s) za cenu nizsi nez Sandisk a take s dozivotni zarukou!!! :) Myslim, ze ji maj na Barbone cz (kolem 2800 Kc/8 GB - hezky disk na Widle).

K problemu: Chtel jsem si hned objednat ze Slovenska, ale zarazila me cena postovneho, teda nechce si nekdo objednat z toho obchodu taky a muzeme se podelit o postovny! Vse se v Sk, takze nasich trochu min :)

Piste sem, diky

Jirka007

P.S.: nemate nekdo zkusenosti s touhle redukci a jake pouzivate karty? A co transcend? Je to dobra firma (kdyz dava dozivotni zaruku? :))

Já jsem redukci koupil taky v redukce , bohužel nemá zapojený všechny piny, takže s novýma a rychlýma CF kartama, nefunguje. Takže je to krám na vyhození.
Pokud chcete nějakou pořádnou redukci, kupte si dražší od výrobce PC Engines, který má zapojený všechny piny (nešetří) a skutečně funguje bez problémů (a podporuje DMA). Jde celkem dobře sehnat, já ji koupil v shop.cznet.cz, mají tam několik typů.

Podle redukce to vypadá jako by jejich redukce nepodporovala nějaké staré typy CF karet (píšou konkrétně o A-Data). Ve skutečnosti je to obráceně. Jejich redukce chodí pouze se starými typy karet. S novými a (hodně) rychlými typy bohužel jejich redukce nefunguje. U mě například Transcend a Apacher.

Musim odpovedet,
Redukce kterou na redukce maji oznacenou jako "Misto disku 2,5" ma zapojene vsechny piny a funguje DMA! Koupil jsem, vyzkousel jsem a uz druhy mesic jedu na Transcend 266*#8GB s windows xp (fat32, vypnute logy, swap,...) a je to super. Pokud neco kupujes, poradne se koukni co. Proc bych mel vyhazovat cca 1k Kc za dovoz ze Slovenska, kdyz si to mohu nechat poslat u nas (a to same!!!) za cca 350 Kc!
Me to beha suprove, parametry jsou lepsi nez muj "stary" 2,5" disk Hitachi:-D (40GB#4200ot). Provadel jsem testy (Ribs Disk Graph, HDDTach 3, Sandra 2007) Zkusim udelat clanek, info bude urcite na serveru!

Kombinaci redukce 2,5" a CF karty Transcend (266*#8, nebo 4GB - mensi nema smysl!) doporucuji!
Celkem za cca 3000 Kc.

Zatim