Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC kolem 20000

Ahoj,

rád bych si složil PC a po tom co jsem prošel několik servrů, které se tímto zabývají, tak jsem dal dohromady toto:

Základní deska: ASUS M5A97 R2.0 ATX, socket AM3+, AMD 970, 2x PCIe x16, 2x PCIe x1, 2x PCI, 4x DDR3, 6x SATA 6Gb/s, 1x Gb LAN, 2x USB 3.0, 6x USB 2.0, 6x audio jack, optický S/PDIF

Procesor: AMD FX-8300 VISHERA, AM3+, frekvence jádra 3.3GHz, Turbo Core až 4,2GHz, cache 8MB L2, 8MB L3, eight-core (8 jader), jádro Vishera, TDP 95W, odemčený násobič

Paměti: Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9

Grafická karta:MSI GTX 960 4GD5T OC, 4GB, s čipem NVIDIA GeForce GTX 960, frekvence čipu 1178 MHz (1241 MHz boost), 4GB GDDR5 paměti s frekvencí 7010 MHz, 128 bitové rozhraní, 1 024 CUDA jader, 1x DVI, 1x HDMI a 3x Displayport 1.2, technologie vyhlazování MFAA, dále technologie VXGI a DSR.

Disk: Seagate Desktop HDD 7200.14 1 TB, 7200 otáček/min., 64 MB cache, moderní rozhraní SATA 6Gb/s (SATA 3.0), funkce NCQ - Native Command Queuing

Mechanika: Samsung SH-224FB, černá, bulk

Zdroj: Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM Značkový napájecí zdroj splňující certifikaci 80Plus Bronze, výkon 500W, 120mm ventilátor s řízením otáček, 6x SATA, 2x molex, 1x FDD, 1x 6p a 1x 6+2p konektor pro PCI-E, aktivní PFC, 2x 12V větev po 17A (max. 408W celkově).

Skříň Zalman Z3 Plus valitní počítačová skříň se stylovým designem typu Midi Tower, 2x 5,25“ externí pozice, 4x 3,5“ interní pozice, 2x USB 2.0 + 1x USB 3.0 + audio, 7 rozšiřujících pozic, 3x 120mm ventilátor, možnost osadit až 5 ventilátorů, průhledná bočnice, bez zdroj

Chladič: procesoru SilentiumPC Fera 2 HE1224

Měl by jste k této sestavě někdo připomínku? Bude vše fungovat jak má? Dá se tato sestava vylepši bez navýšení ceny?

V několika případech jsem našel, že doporučují 2GB grafickou kartu i přes to, že 4GB stojí jen nepatrně více...proč?

Když se snažím vyhledat procesor od Intelu se stejnými parametry jako AMD, tak cena je velmi rozdílná...proč?

Děkuju s Pozdravem Menyk

# Nejsou jen hry, FX8350 jsem taktoval, vlastnil, testoval o rozlouskl a díval se mu na tzv streva.
• Na hry je to prumer, nebo spíse "BYL", u testu, bavíme li se o hrách, DX12 mu spíse prihráva, kde FX8350 + DX12 je vykon docela zajímavy.
• Mimo hry, kupríkladu "rendovaní, komprese", jde postavit o proti intel i7, jeho hlavní nedostatek je vykon na jedno-vláknové aplikace a jeho spotreba, teploty.

Vždy záleží na konkrétní hře a hlavně na její optimalizaci

• Voilá, mimo to, jde v uvedeném testu videt ukázka potencionálu "Intel i3", ktery se zde snad v zádné sestave neukazuje, pritom kde o velmi dobrou alternativu jak na hru na praci, ale rozumím, ze u nekterych modelu i3 vs i5 je nekdy cenovy rozdíl opeavdu maly, tak zde spís obsahujete rovnoi i5. (coz nekterí zdejsí ctenári, nebo "virtuální" skládaci sestav, nak nemohou pochopit.)
• Kdyz tu vidím navrhy na sestavy typu AMD FX6xx, mi prijde i3 lepsí volba.

U toho Crysis 3, me docela prekvapuje jeho ne/vykon, kdyz jsem ho testoval, prave v tom Crysis 3, se v "té dobe" práve drzel velmi dobre, kde prave uvedena hra C3, dokázala pracovat se vsemi jeho "moduly".

To je zvláštní, já mám v Crysis 3 v 1920x1080 na very high 55-60Fps a to mám jen 7870XT.
Měřeno Frapsem. Je jasné, že s 980TI bude FX-8300 slabší (na to je potřeba něco výkonějšího). Ale s R9 380X to bude jak s praku. Jinak pravda v Crysis, že ty 4% vs cena to neobhájí.

Jinak dodám, že muj monitor stejně jak 60Fps nezobrazí, takže na co je mě 100Fps a víc, když to stejně nevidím.

Amd radeji uz nebrat. Dokonce i Intel i3 je lepsi volba na hrani. 8 jader je na hry naprosto zbytecne.

Abys ziskal srovnatelny vykon toho amd , tak bys ho musel pretocit. To znamena koupe kvalitnejsi desky a poradneho chladice.

Intel podava rozhodne vice fps , tolik netopi a u amd jsou zname propady fps.

Takze bych to videl na i5 4460 + r9 380x a nebo ubrat X a dokoupit ssd disk.

8 jader je na hry naprosto zbytecne.

# U <DX12> bych to netvrdil, spís dostal druhy zivot, moznost ukázat svuj potencionál nebo jak to nazvat :-)
• On vysel v dobe, kdy s jeho moduly nedokázali hry (az na pár vyjímek) vyuzít, coz jiz u DX12 a jeho podporovanych her neplatí, zde má opravdu nahoru a docela potencionál, pomineme li jeho spotrebu a teploty.

# Tez byly naké zmeny, ale predeslé "COOLING" od AMD, snad nikdo ani nepouzival, hlucné, nevykoné, opravdu nechapu tento krok AMD.
• Ale poucili se z chyby a presly nahradili novym "WRAITH COOLER", ktery se jim docela povedl.

[img=http://www.hardwareheaven.com/wp-content/uploads/2016/02/amd-wraith-cooler-review-fan-300x212.jpg]http://www.hardwareheaven.com/wp-content/uploads/2 016/02/amd-wraith-cooler-review-fan-300x212.jpg[/img]

Kámo, ale hry se hrají grafickou kartou, ne procesorem!!

Taky že jo..

Tier 3:
CPU: i3 4160 / i3 4370 / i3 4330 / i3 4150 / i3 4360 / i3 4350 / i3 4170 / FX 8000 Series
GPU: GTX 980 / GTX 970 / GTX 960 / GTX 950 / GTX 780ti / GTX 780 / GTX 770 / GTX 760 / R9 390X / R9 390 / R9 380X / R9 380 / R9 290X / R9 290 / R9 285 / R9 280X / R9 280 / R9 270X / R7 265 / R7 260X
Recommended Combo: CPU + GTX 960 or R9 380 or R9 285

Jenze kdyz se chces dorovnat k nejslabsimu i5 (4460) tak to musis dobre pretocit a koupit dobrou zakladni desku , chladic a skrin rozhodne ne papirovou ..

Takze to zase zadny velky vydelek neni.

To uz je podle me lepsi kombo i5 4590 + levnejsi netaktovaci deska , prumerna levna skrin a chladic okolo 700 kč.

# Neni, tento web jsem jiz nekolikrat navstivil, vysledkum se da verit, vse meri poctive rucne, jednu podruhé 3x a do vysledku daji vysledny udaj prumeru , tak jak to ma byt (osobne pouzivam stejny postup) o proti nekterym WEB strankach, které jen neco opisou, nebo udavaji TEORETICKE vysledky postavené na parametrech..