Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se sám vypl a nechce se zapnout(občas se protočí větráčky)

Zdravím , mám sestavený počítač asi 3 dny . Nedostával žádnou extra zátěž ale i přesto se mi včera při sledování filmu z ničeho nic vypl. Myslel jsem , že vypadl proud nebo tak , ale ostatní spotřebiče běžely. Zkoušel jsem vše odpojit , ale stále nic . Dnes při pokusu o zapnutí se mi jednou pomalu protočily větráčky , ale počítač se nezapl (ani diody)

Když sáhnu na desce na jedno určité místo , je šíleně horké , i přesto , že počítač neběží , nevím jestli je to normální .

Nevíte kde by mohl být problém ?

MB: MSI H97 PC Mate - Intel H97
Procesor: Intel core i5 4460
Zdroj: Zalman ZM600-GSII 600W
RAM : Kingston HyperX Fury Blue 8GB (2x4GB) DDR3 1600

Tak jsem zkusil nahodit samotný zdroj spojením zeleného a černého dratu a zapojil k nemu jeden disk a zdroj jede .Takže bude chyba nejspíš v desce ? Všiml jsem si ,že se kabel napájení cpu dotýkal desky , mohlo tak dojít ke zkratu ? Nevim jestli by nepomohlo resetovat CMOS ..Už jsem zkoušel asi na 10 minut vyndat baterku ,ale zatím nic.

Zdroj ? Ale že začne topit chipset , to mi neleze do šišky.. Zkoušel jsem zdroj nahodit spojením dvou pinů a naskočil , ale když ho zapojím do desky , tak se to chová , jako by tam neprošel žádnej proud .. Kromě pootočení větráků o 1 cm za hodinu

No tohle je jenom tipování jako první zdroj nebo MB,ono to je jedno pokud nemáš jinej HW na odzkoušení tak hold reklamovat jak prkno tak zdroj,když to dáš na diagnostiku tak zacáluješ akorát prachy navíc tu vadnou věc budeš muset vyreklamovat stejně tak jako tak.(ještě bych to sestavil v základu mimo case a zkusil jestli si to teda už neudělal)

Dostal jsem se dále , zkoušel jsem ještě jednou vše povypojit a vyndat baterii desky a počítač se rozběhl , ale jelikož mi nenaběhl obraz tak jsem ho resetoval a potom už zase nechtěl naskočit . Vždycky se rozsvítily diody a roztočily větráky a pak zase od znova