Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota gafický karty.

Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat na teplotu graf.karty AMD Radeon R9 380 . V klidu 32 stupňů, při zátěži až 85 stupňů, víc to zatím nebylo. Tak se chci zeptat jestli je to normální nebo bych to měl začít řešit. Karta je nová, 2 měsíce. Jinak CPU v zátěži 52 stupňů, v klidu33 stupňů. Vše měřeno HWMonitor-em.

Sestava: Asus M5A97
CPU AMD FX-8300
RAM Crucial 2x4GB

Tak slovo "normální" může mít různé významy. U mě má stejná karta v zátěži max. 69° C. Záleží na tom, jak máš chlazenou skříň (ventilátor vpředu i vzadu o ø120 mm a více, je ideální). Anebo se přestěhovat do místa s nadmořskou výškou 1000 m a více - tam je kosa většinu roku. :-D

PS: Taky můžeš použít řízení otáček ventilátorů na GK, třeba prg. MSI Afterburner.

Ne není moje R9 380 v průměru s MSI GAMING APP, které dělá že grafika běží nonstop na 980 a 1375 frekvenci max 67 a bez GAMING APP max 65-66.... na té vaší se dají dělat omelety.... Trochu se přehřívají obzvlášť 100 stupnů se podívejte na gaming videa kolem 65 stupňů všichni mají.... asi máte blbě nastavené ventilátory zkuste MSI GAMING APP stáhnout a uvidíte a nechat ho zapnutý.....