Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SMC BARRICADE

Jaky je rozdil mezi routerem SMC Barricade 7908VoWBRB a SMC Barricade SMC7904WBRB2 krome toho ze 7908 ma 2x VoIP pro pripojeni telefonů? Ma 7908 horsi routovani nebo je mene spolehlivy? Uvazuju koupit nejaky spolehlivy router s firewallem a VoIP. Nemam ADSL, bude fungovat WAN ADSL port kdyz do nej privedu konektivitu z obycejneho switche?

Co je to horsie routovanie? Modely smc sa lisia len vybavou vacsinou (tieto 2 urcite). Ak si pozries ich web rozhrania tak su skoro na jedno kopyto s rovnakymi funkciami. Snazia sa o unifikaciu, co je diskutabilne ale budiz.
Znacku smc pouzivam pri soho rieseniach a aj na sieti (switche) a myslim, ze ide o spolahlie vyrobky.
Pouzit rady s integrovanym dsl modemom ako cisto ethernetove routre som sice este neskusal ale teoreticky by to ist mohlo uz len preto, ze smc zacala davat kombinovany wan port (ide tam rj12 aj rj45) a to prave asi z toho dovodu (starsie modely mali wan port len rj12).